Ogromna tragedia na drodze

Dwie osoby nie żyją, trzy inne walczą o życie! Potworne zderzenie tira z busem pod Policami [ZDJĘCIA]

2023-01-20 19:38

Dwie osoby poniosły śmierć w wyniku wypadku, do którego doszło w Przęsocinie pod Policami w piątek, 20 stycznia. Przed godz. 9 doszło tam do zderzenia samochodu ciężarowego i busa, którym podróżowało 5 osób. Już wcześniej informowaliśmy o jednej ofierze śmiertelnej, ale po przewiezieniu do szpitalu zmarł kolejny pasażer busa. Trzy osoby walczą o życie.

Wypadek w Przęsocinie. Dwóch pasażerów busa nie żyje

Dwie osoby nie żyją, trzy ciężko ranne - to bilans wypadku, do którego doszło w Przęsocinie pod Policami. Wszystko działo się w piątek, 20 stycznia, przed godz. 9, na drodze wojewódzkiej nr 114. Według wstępnych informacji policji prowadzący busa marki Volkswagen Transporter 22-latek zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z samochodem ciężarowym marki Scania. Zarówno kierowca pierwszego pojazdu, jak i jego czterech pasażerów (wszyscy w wieku ponad 40 lat) zostało zakleszczonych w zniszczonym aucie. - Działania ratownicze w pierwszym etapie polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Ze względu na znaczne zniszczenie konstrukcji pojazdu, w celu wydobycia rannych konieczne było usunięcie drzwi i dachu. Jednocześnie z tymi działaniami ratownicy medyczni prowadzili czynności związane z ratowaniem życia osób poszkodowanych. W kolejnym etapie zabezpieczono wycieki paliwa i płynów technicznych z uszkodzonych pojazdów - relacjonuje bryg. Piotr Tuzimek, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach.

Trzy osoby walczą o życie

Jak informuje policja, jeden z pasażerów busa zginął na miejscu, natomiast drugi zmarł po przetransportowaniu do szpitala. Trzech innych mężczyzn: kierowca i pozostali dwaj pasażerowie odnieśli ciężkie obrażenia ciała i walczą o życie. Prowadzącemu tira, 51-latkowi, nic się nie stało - mężczyzna był trzeźwy. Jak informuje Szczecinskie24.pl, bus przewoził osoby bezdomne do Regionalnego Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych w Policach.

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
W ogniu stracili wszystko. "Wyniosłem córkę na rękach do żony na balkon, sam wyskoczyłem przez okno"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają