Ogromna tragedia na drodze

Dwie osoby nie żyją, trzy inne walczą o życie! Potworne zderzenie tira z busem pod Policami [ZDJĘCIA]

2023-01-20 19:38

Dwie osoby poniosły śmierć w wyniku wypadku, do którego doszło w Przęsocinie pod Policami w piątek, 20 stycznia. Przed godz. 9 doszło tam do zderzenia samochodu ciężarowego i busa, którym podróżowało 5 osób. Już wcześniej informowaliśmy o jednej ofierze śmiertelnej, ale po przewiezieniu do szpitalu zmarł kolejny pasażer busa. Trzy osoby walczą o życie.

Wypadek w Przęsocinie. Dwóch pasażerów busa nie żyje

Dwie osoby nie żyją, trzy ciężko ranne - to bilans wypadku, do którego doszło w Przęsocinie pod Policami. Wszystko działo się w piątek, 20 stycznia, przed godz. 9, na drodze wojewódzkiej nr 114. Według wstępnych informacji policji prowadzący busa marki Volkswagen Transporter 22-latek zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z samochodem ciężarowym marki Scania. Zarówno kierowca pierwszego pojazdu, jak i jego czterech pasażerów (wszyscy w wieku ponad 40 lat) zostało zakleszczonych w zniszczonym aucie. - Działania ratownicze w pierwszym etapie polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Ze względu na znaczne zniszczenie konstrukcji pojazdu, w celu wydobycia rannych konieczne było usunięcie drzwi i dachu. Jednocześnie z tymi działaniami ratownicy medyczni prowadzili czynności związane z ratowaniem życia osób poszkodowanych. W kolejnym etapie zabezpieczono wycieki paliwa i płynów technicznych z uszkodzonych pojazdów - relacjonuje bryg. Piotr Tuzimek, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach.

Trzy osoby walczą o życie

Jak informuje policja, jeden z pasażerów busa zginął na miejscu, natomiast drugi zmarł po przetransportowaniu do szpitala. Trzech innych mężczyzn: kierowca i pozostali dwaj pasażerowie odnieśli ciężkie obrażenia ciała i walczą o życie. Prowadzącemu tira, 51-latkowi, nic się nie stało - mężczyzna był trzeźwy. Jak informuje Szczecinskie24.pl, bus przewoził osoby bezdomne do Regionalnego Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych w Policach.

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
W ogniu stracili wszystko. "Wyniosłem córkę na rękach do żony na balkon, sam wyskoczyłem przez okno"