Wypadek zdjęcie poglądowe

i

Autor: materiały policji / zdjęcie poglądowe Groza na obwodnicy Opola. Ciężarówka zderzyła się z autobusem wiozącym dzieci

Wypadek!

Ciężarówka zderzyła się z busem. Tragiczny wypadek pod Szczecinem

2023-01-20 9:44

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek, 20 stycznia, w godzinach porannych w Przęsocinie pod Szczecinem. Doszło tam do zderzenia ciężarówki i busa. Na chwilę obecną potwierdzono śmierć jednej osoby. Są poważne utrudnienia.

Jak poinformował kpt. Tomasz Kubiak z zachodniopomorskiej straży pożarnej, krótko przed godz. 9:00 w Przęsocinie, na trasie między Szczecinem i Policami doszło do zderzenia samochodu ciężarowego i busa, w którym podróżowało 5 osób.

Na miejscu pracuje 5 zastępów straży pożarnej. Pasażerowie busa zostali zakleszczeni w pojeździe, konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu. Niestety potwierdzono śmierć jednej osoby.

- Jedna ofiara śmiertelna potwierdzona, cztery osoby wydobyte i przekazane zespołom ratownictwa medycznego - informuje kpt. Tomasz Kubiak.

Poszkodowani w ciężkim stanie trafili do szpitala.

Według wstępnych ustaleń, najprawdopodobniej, z niewyjaśnionych przyczyn bus zjechał na przeciwległy pas ruchu, wprost pod jadącą z naprzeciwka ciężarówkę. Okoliczności wypadku bada policja.

Kierowcy poruszający się między Szczecinem i Policami muszą przygotować się na poważne utrudnienia. Droga w miejscu wypadku zablokowana jest w obu kierunkach. Zmienioną trasą jeżdżą również autobusy komunikacji miejskiej.

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
Pokaz pierwszej pomocy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają