Wypadek zdjęcie poglądowe

i

Autor: materiały policji / zdjęcie poglądowe Groza na obwodnicy Opola. Ciężarówka zderzyła się z autobusem wiozącym dzieci

Wypadek!

Ciężarówka zderzyła się z busem. Tragiczny wypadek pod Szczecinem

2023-01-20 9:44

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek, 20 stycznia, w godzinach porannych w Przęsocinie pod Szczecinem. Doszło tam do zderzenia ciężarówki i busa. Na chwilę obecną potwierdzono śmierć jednej osoby. Są poważne utrudnienia.

Jak poinformował kpt. Tomasz Kubiak z zachodniopomorskiej straży pożarnej, krótko przed godz. 9:00 w Przęsocinie, na trasie między Szczecinem i Policami doszło do zderzenia samochodu ciężarowego i busa, w którym podróżowało 5 osób.

Na miejscu pracuje 5 zastępów straży pożarnej. Pasażerowie busa zostali zakleszczeni w pojeździe, konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu. Niestety potwierdzono śmierć jednej osoby.

- Jedna ofiara śmiertelna potwierdzona, cztery osoby wydobyte i przekazane zespołom ratownictwa medycznego - informuje kpt. Tomasz Kubiak.

Poszkodowani w ciężkim stanie trafili do szpitala.

Według wstępnych ustaleń, najprawdopodobniej, z niewyjaśnionych przyczyn bus zjechał na przeciwległy pas ruchu, wprost pod jadącą z naprzeciwka ciężarówkę. Okoliczności wypadku bada policja.

Kierowcy poruszający się między Szczecinem i Policami muszą przygotować się na poważne utrudnienia. Droga w miejscu wypadku zablokowana jest w obu kierunkach. Zmienioną trasą jeżdżą również autobusy komunikacji miejskiej.

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
Pokaz pierwszej pomocy
Nasi Partnerzy polecają