Ryanair

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Dobra wiadomość dla podróżnych. Wraca popularne połączenie z lotniska w Goleniowie

2021-02-18 9:01

To jedno z najpopularniejszych krajowych połączeń lotniczych z lotniska w podszczecińskim Goleniowie. Niestety od wielu miesięcy, z powodu pandemii, przeloty tanimi liniami lotniczymi Ryanair między Szczecinem i Krakowem są zawieszone. Przewoźnik po raz kolejny zapowiada ich wznowienie, co z pewnością ucieszy zarówno mieszkańców Pomorza Zachodniego jak i Małopolski.

Połączenie, które w 2019 roku zastąpiło zlikwidowane loty do Warszawy, cieszyło się sporą popularnością. Dzięki niemu, w niewiele ponad godzinę można było dolecieć do stolicy Małopolski, co drogą lądową - samochodem lub pociągiem zajmowało nawet do kilkunastu godzin. Co również bardzo istotne, podróż kosztowała zaledwie kilkadziesiąt złotych.

Z powodu pandemii, popularne połączenie między Szczecinem i Krakowem zostało zawieszone wiosną 2020 roku. Samoloty miały wrócić na trasę po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią już pod koniec października 2020 roku. W systemie rezerwacyjnym bilety na loty ze Szczecina do Krakowa były dostępne już na początku września. Niestety przewoźnik niespodziewanie zmienił plany.

Loty miały zostać przywrócone od 28 marca. W tym przypadku, również istniała możliwość rezerwacji biletów, jednak irlandzki przewoźnik ponownie wycofał się z zapowiedzi.

Zobacz też: Rząd obiecuje pieniądze na Zachodnie Obejście Szczecina. Piotr Krzystek: "Trzymamy za słowo"

Pierwsi pasażerowie mają polecieć do stolicy Małopolski dopiero w maju. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu - w czwartki i niedziele. Pierwszy rejs planowany jest na 2 maja 2021 roku. Na stronie przewoźnika dostępna jest już możliwość rezerwacji biletów. Ceny przelotów między Szczecinem i Krakowem w maju zaczynają się od niespełna 36 złotych.

Sonda
Boisz się latać samolotem?
Świnoujście: Hipnotyzujący Bałtyk w zimowej odsłonie