Morskie Centrum Nauki

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Morskie Centrum Nauki

Do dwóch razy sztuka? Jest nowy termin premiery iluminacji Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie

2022-04-20 12:21

Jest nowy termin premierowego pokazu iluminacji powstającego Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Miał on się odbyć ponad 2 tygodnie temu, jednak niesprzyjająca pogoda sprawiła, że został odwołany. Kolorowe oświetlenie olbrzymiego budynku będzie można podziwiać już za kilka dni... o ile znów pogoda nie sprawi nieprzyjemnej niespodzianki.

Pierwszy oficjalny pokaz iluminacji Morskiego Centrum Nauki miał odbyć się na początku kwietnia, jednak pogoda pokrzyżowała plany i wydarzenie odwołano. Pokaz miał się odbyć "w nowym terminie", jednak mijały kolejne dni i żadne zapowiedzi się nie pojawiały. Dopiero po ponad dwóch tygodniach Morskie Centrum Nauki poinformowało o nowej dacie premiery oświetlenia okazałego gmachu na Łasztowni.

Czytaj też: Były "heheszki", a teraz wszystkim opadły szczęki... nawet prezydentowi! Tak wygląda iluminacja Teatru Letniego w Szczecinie [ZDJĘCIA]

Jak poinformowało Morskie Centrum Nauki, pokaz odbędzie się w najbliższy piątek, 22 kwietnia o godz. 20:15. Jak zapowiadają organizatorzy, ma on być bardzo widowiskowy.

"Rozświetlimy cały Szczecin"

- zapewniają.

W iluminacji budynku zostało wykorzystanych 16 tysięcy diod LED-owych. Zaawansowany komputerowy system umożliwia sterowanie każdą z 447 szt. opraw pod względem kolorów i jasności świecenia.

"Będziemy mieli nieograniczone możliwości tworzenia iluminacji"

- informuje MCN.

Rozwiąż QUIZ: "Poniemieckie" czy współczesne? Czy wiesz, kiedy powstały te budynki w Szczecinie?

Sonda
Co sądzisz o elewacji Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie?
Morskie Centrum Nauki w Szczecinie coraz mniej jaskrawe