Dezodorant challenge

i

Autor: YouTube / Kadr z filmu Dezodorant challenge

Dezodorant challenge: bardzo niebezpieczna nowa moda wśród dzieci, która grozi nawet przeszczepem skóry! [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

2018-05-11 12:45

W sieci pojawiła się nowa moda, która cieszy się rosnącą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Niestety to internetowe wyzwanie może mieć fatalne skutki, włącznie z koniecznością przeszczepu skóry!  

Zobacz #TOWIDEO:

Czym jest "dezodorant challenge"?

Dezodorant challenge to skrajnie niebezpieczna zabawa. Na czym polega? Na jedno miejsce na skórze rozpyla się dezodorant. Takie działanie jest bardzo bolesne. Podejmujący wyzwanie sprawdzają, kto wytrzyma najdłużej. W efekcie dochodzi do poważnych poparzeń chemicznych, co może skończyć się przeszczepem skóry, a nawet uszkodzeniem mięśni i kości!

Przeczytaj również: Nieodpowiedzialny kierowca autobusu. Rozmawiał przez telefon i przeglądał notatki podczas jazdy [WIDEO]

"Moda" dotarła do nas z Wielkiej Brytanii. W facebookowym wpisie jednej ze zrozpaczonych matek, której dziesięcioletnia córka uległa "dezodorant challenge" czytamy: "Do wszystkich rodziców, którzy mają dzieci, proszę, proszę usiądźcie z nimi i pokażcie te zdjęcia. Są to obrażenia spowodowane tzw. 'Dezodorant Challenge', który zatacza coraz szersze kręgi w Yate i dosłownie skłania do sprejowania dezodorantem kogoś innego tak długo, jak to możliwe. To aż tak proste, a efektem są poważne poparzenia drugiego stopnia. Na zdjęciach poniżej widać rękę mojej 10-letniej córki TRZY TYGODNIE po zdarzeniu, być może potrzebny będzie przeszczep skóry".

Dlaczego dzieci podejmują takie ryzykowne wyzwania?

Zdaniem pedagogów problem ma swoje podłoże w domu i bierze się z poczucia braku zainteresowania dzieckiem. Rodzice zaabsorbowani są innymi problemami związanymi m.in. z pracą zawodową. Dużą rolę odgrywa również zjawisko eurosieroctwa, gdy opieką nad dzieckiem znajdują się dziadkowie, a młody człowiek popada w kompleksy i próbuje zaistnieć wśród rówieśników.

- Często jest to młody zakompleksiony człowiek, który jest bardzo otwarty i chce porozmawiać, a nie ma z kim - mówi reporterowi Radia ESKA Liliana Wroniak, pedagog szkolna z Rzeszowa. - Występuje tu takie uzależnienie społeczne, czasami bardzo niebezpieczne. Młody człowiek, kiedy wchodzi do grupy czuje się bezpieczniejszy, kiedy nagrywa filmiki i sprawka "lajki", czuje się pewny. Tego brakuje mu w domu, a w swojej grupie rówieśniczej czuje się "kimś". 

Internetowe wyzwania zyskały popularność dzięki słynnemu "Ice Bucket Challenge", które miało jednak pozytywne przesłanie. Moda na "challenge" ewoluowała jednak z czasem w złą stronę. Wypalanie ran na skórze za pomocą dezodorantu to już kolejny trend, który budzi wiele obaw. W przeszłości, m.in. w ramach "pass out challenge" dzieci wymuszały omdlenie.

Przeczytaj również: Nie tylko komary i kleszcze. W lasach pod Szczecinem można spotkać także strzyżaki! Czy są groźne?

Przeczytaj również: Widzieliście żółty pył osiadający na samochodach w Szczecinie? Co to jest?

Nasi Partnerzy polecają