Nieprawdopodobne!

Czy w Szczecinie wylądowało UFO? Są świadkowie, którzy je widzieli!

2023-09-02 3:00

UFO w Szczecinie? Brzmi nieprawdopodobnie. Zwykle z przybyszami z obcej planety spotykają się bohaterowie amerykańskich filmów z gatunku science-fiction. Okazuje się jednak, że przed wieloma laty nasze miasto zostało najprawdopodobniej odwiedzone przez tajemniczych gości. Historia została opisana w jednej z książek poświęconych zjawiskom związanym z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi.

UFO w Szczecinie?

Do niecodziennego zdarzenia miało dojść blisko cztery dekady temu, 23 kwietnia 1986 roku, na jednym ze szczecińskich osiedli. Świadkami niecodziennej wizyty przybyszów z obcej cywilizacji było małżeństwo mieszkające w jednym z bloków. Oboje, jak co dzień, spędzali popołudnie na oglądaniu telewizji i odpoczynku po pracy. Oboje zdrzemnęli się. Około 19.30 wydarzyło się coś nieoczekiwanego. Kobieta obudziła się i nagle zobaczyła, że z telewizorem, w którym nadawany był właśnie "Dziennik Telewizyjny" dzieje się coś dziwnego...

Ekran telewizora pociemniał, zniknął dźwięk, a na środku pokoju pojawiły się nagle dwie postaci mające około 1,60 m wzrostu. Były one dość dziwnego kształtu przypominającego człowieka, ale pozbawione rąk i nóg. Pomimo braku oczu istoty sprawiały jednak wrażenie, jakby wpatrywały się w domowników. Nie wydając z siebie żadnego dźwięku, zdawały się przekazywać komunikaty mówiące o tym, że małżonkowie są im potrzebni i powinni z nimi odlecieć. Wszystko trwało dosłownie chwilę, po czym tajemniczy przybysze zniknęli.

Po tej niespodziewanej wizycie małżeństwo zauważyło za oknem dziwne światło. Na placu na przeciwko ich domu pojawił się dziwny świetlisty obiekt, którego - jak się później okazało - nie widział nikt poza nimi. Poza tym jakaś dziwna siła kazała im wyjść z domu i iść w stronę świetlistego pojazdu.

Historię opisano w książce

Cała historia, która  brzmi nieprawdopodobnie, a wręcz surrealistycznie, została opisana przez dwóch wybitnych polskich badaczy zjawiska UFO: Krzysztofa Piechotę i Bronisława Rzepeckiego. Naukowcy badali podobne zjawiska w całej Polsce - zarówno te, o których było bardzo głośno w całym kraju, m.in. w Chałupach i Przyrownicy, jak i te, o których często nie pisała nawet lokalna praca.  O szczecińskim spotkaniu z obcą cywilizacją możemy przeczytać w ich książce "UFO nad Polską", wydanej w 1996 roku, w której zostały szczegółowo opisane najciekawsze obserwacje dokonane na terenie Polski w latach 1947-1989.

QUIZ. Światowy dzień UFO. Nieoczywisty test wiedzy o istotach pozaziemskich

Pytanie 1 z 10
Co oznacza skrót UFO?
Tajemniczy obiekt spadł na wioskę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany