Czy krzyże znikną ze szkół? Tego chcą szczecińscy radni [WIDEO]

2019-02-19 8:37
Nieprawidłowości w kwestii nauczania religii
Autor: Grzegorz Kluczyński "Nieprawidłowości" w kwestii nauczania religii

Część szczecińskich radnych chce przeprowadzić prawdziwą rewolucję w kwestii nauczania religii w szkołach. Swoje żądania tłumaczą zapisami prawa.

Interpelacja w sprawie lekcji religii - zobacz wideo:

Radni Koalicji Obywatelskiej złożyli trzy interpelacje, które dotyczą nauczania lekcji religii w szkołach i domagają się usunięcia przez kuratorium oświaty "nieprawidłowości" z placówek oświatowych. Chodzi przede wszystkim o układanie planów lekcji, by religia nie była w środku, pomiędzy innymi lekcjami, a dzieci, które nie uczęszczają na katechezę, nie miały z tego powodu "okienek". Ponadto radni chcą także usunięcia symboli religijnych ze szkół.

Przeczytaj również: Kiosk pełen... dobroci! Jedyny taki w Szczecinie [WIDEO]

- Nie chodzi wyłącznie o krzyże. Chodzi generalnie o wszystkie symbole religijne - mówi Dominika Jackowski, radna KO w Szczecinie. - Symbole religijne nie powinny mieć miejsca w szkole, ponieważ 100 procent dzieci nie jest wierzących. Są dzieci różnego wyznania i osoby, które akurat nie są wiary katolickiej, są w pewien sposób dyskryminowane. Są wykluczone.

Dominika Jackowski prosi za pośrednictwem Facebooka o kontakt, wszystkich, którzy doświadczyli wszelkiego rodzaju nieprawidłowości związane z nauczaniem religii i zapowiada dalsze działanie w tej sprawie.

Przeczytaj również: Szczecińska "Balbina" zaatakowała po raz kolejny. Tym razem... w stolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE