Ceny czereśni w Szczecinie - czerwiec 2022

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Ceny czereśni na szczecińskich targowiskach i w sklepach - czerwiec 2022

Czereśnie za 120 złotych? To już nieaktualne! Sprawdź bieżące ceny czereśni w Szczecinie

2022-06-09 15:38

Zaledwie kilka tygodni temu, w całej Polsce zrobiło się głośno o cenach czereśni, a sieć obiegło zdjęcie ze straganu, na którym widniała cena 260 złotych za kilogram tych pysznych owoców. Wprawdzie w Szczecinie ceny czereśni nie osiągały tak zawrotnych wartości, a najdroższe, jakie udało nam się znaleźć, kosztowały "jedyne" 120 złotych za kilogram. Tak było na początku maja. Obecnie czereśnie kosztują nieco mniej, choć ich ceny wciąż mogą zaskakiwać. Ile kosztuje kilogram czereśni w Szczecinie? Sprawdziliśmy.

Jeszcze całkiem niedawno, ceny czereśni w Polsce przyprawiały o ból głowy. W Internecie, poza zdjęciami tych owoców z "trzycyfrowymi" cenami za kilogram, pojawiły się liczne memy, których autorzy próbowali obrócić tę niezbyt zabawną sytuację w żart. Jednak im bliżej lata, tym niższe stawały się ceny czereśni na straganach i w sklepach. I chociaż jeszcze musimy poczekać na wysyp tych owoców, ceny są już bardziej przystępne, niż jeszcze kilka tygodni temu. Obecnie na straganach czy w sklepach wciąż możemy spotkać czereśnie importowane m.in. z Hiszpanii, jednak już niebawem w sprzedaży powinny pojawić się już polskie owoce, które prawdopodobnie będą jeszcze tańsze.

Czytaj też: Ile kosztuje działka ROD w Szczecinie? Szaleństwo! Ceny jak za kawalerkę!

Ceny czereśni w Szczecinie

Sprawdziliśmy, ile kosztują czereśnie w Szczecinie. Odwiedziliśmy m.in. targowiska na Turzynie i Pogodnie, a także popularny "Manhattan" na Niebuszewie-Bolinku. Zajrzeliśmy też do dużych "sieciowych" sklepów. Z pewnością nie znajdziemy już w tych miejscach czereśni w cenie 120 złotych za kilogram. Jakie są zatem ceny czereśni w Szczecinie? Sprawdźcie w poniższej galerii.

Ceny owoców niewątpliwie jeszcze trochę spadną wraz z nadejściem lata, gdy w Polsce zacznie się sezon na czereśnie. Musimy jednak liczyć się z tym, że nie będą one takie same jak w latach ubiegłych. Inflacja i duży wzrost cen niemal wszystkich artykułów spożywczych z pewnością odbiją się na cenach artykułów sezonowych, do których zaliczają się m.in. czereśnie.

Czytaj też: Zatankują i pójdą na kawę. Protest przeciwko wysokim cenom paliw nie tylko w Stargardzie

Sonda
Ceny owoców są...
TEGO PiS-owi nie wybaczę! DROŻYZNA łupi Polaków | Komentery
Nasi Partnerzy polecają