Fotograf

i

Autor: Shutterburg75 / CC0 / pixabay.com

Córka słynnego uwodziciela z Dziwnowa zachwyca zdjęciami. Gracja Kalibabka w sesji dla Paprocki & Brzozowski

2020-09-30 18:04

Uczestniczka dziewiątej edycji programu Top Model, pochodząca z Dziwnowa Gracja Kalibabka, ma już na koncie pierwszą profesjonalną sesję zdjęciową. I to nie dla byle kogo, bo dla jednego z najsłynniejszych duetów polskiej branży modowej Paprocki & Brzozowski.

Córka zmarłego w ubiegłym roku, legendarnego uwodziciela Jerzego Kalibabki, wraz ze swoim kolegą z programu Mikołajem Śmieszkiem, wzięli udział w sesji zdjęciowej promującej kolekcję Plants by Paprocki & Brzozowski. Zdjęcia pojawiły się m.in. na Instagramie i wzbudziły pozytywne reakcje wśród większości internautów.

  • "Pięknie i świetny wybór modeli"
  • "Swietni. Gracja fenomenalna"
  • "Jest petarda"
  • "Sesja wyszła pięknie"
  • "Gracja jak i Mikołaj świetnie, mimo początku przygody w programie pełen profesjonalizm"

- czytamy w komentarzach pod zdjęciami.

Uczestników Top Model, w tym również Grację, będzie można również zobaczyć na okładce jesiennego numeru magazynu "Glamour".

18-letnia Gracja Kalibabka pojawiła się na castingach do programu Top Model wraz ze swoim starszym bratem Jackiem, jednak tylko jej udało się wejść do grona finalistów. Gracja i Jacek to dzieci legendarnego uwodziciela z czasów PRL, Jerzego Juliana Kalibabki.

Kim był Jerzy Kalibabka?

Jerzy Kalibabka pracował jako rybak w Dziwnowie. W 1977 roku postanowił jednak zmienić swoje życie. Wyjechał do Międzyzdrojów, gdzie wkroczył na przestępczą drogę i zaczął uwodzić kobiety, które następnie okradał. Jego celem były przede wszystkim starsze od niego kobiety i turystki z Niemiec. Mieszkając w Szczecinie zajmował się sutenerstwem.

Wielokrotnie był zatrzymywany przez ówczesną milicję, często zdarzało mu się uciekać z konwojów. W 1984 roku został skazany na karę 15 lat więzienia. Po niecałych 10 latach opuścił mury więzienia w wyniku amnestii i powrócił do rodzinnego Dziwnowa.

Losy Kalibabki posłużyły do napisania scenariusza słynnego w latach 80. serialu "Tulipan" z Janem Monczką w roli głównej.

Jerzy Julian Kalibabka zmarł 13 marca 2019 roku, krótko przed swoimi 63. urodzinami. Został pochowany na cmentarzu w rodzinnym Dziwnowie.

Model, który został mistrzem Polski w boksie. Vlog Andrzeja Kostyry
Nasi Partnerzy polecają