Całe Zachodniopomorskie na pomarańczowo! Zagrożenie dla zdrowia i życia

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Całe Zachodniopomorskie na pomarańczowo! Zagrożenie dla zdrowia i życia

Pogoda oszalała!

Całe Pomorze Zachodnie na pomarańczowo! Zagrożenie dla zdrowia i życia

2022-08-03 22:21

Czwartek będzie kolejnym dniem z tropikalnymi upałami. Na całym obszarze województwa zachodniopomorskiego obowiązuje pomarańczowy alert, czyli ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia. W tym przypadku nie ma już żartów. Wysokie temperatury mogą stanowić nawet zagrożenie dla zdrowia i życia!

Prognozy synoptyków nie pozostawiają złudzeń. Czwartek, 4 sierpnia będzie kolejnym dniem, w którym temperatury osiągną zawrotne wręcz wartości. Na Pomorzu Zachodnim można spodziewać się nawet od 33 do 36 stopni w cieniu. Dla wielu osób upały mogą okazać się bardzo niebezpieczne, dlatego lepiej nie wychodzić bez potrzeby z domu w czasie, gdy słońce znajduje się najwyżej nad horyzontem. Dotyczy to przede wszystkim osób starszych, jednak również osoby młode powinny unikać długiego kontaktu z promieniami słonecznymi i wysokimi temperaturami. Należy również stosować kremy z filtrami UV i przyjmować dużo płynów, by uniknąć odwodnienia.

Czytaj też: Szczeciński marynarz wystroił się na "Żagle 2022" i czeka na żaglowce [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia obowiązywać będzie do godz. 20:00 w czwartek, 4 sierpnia. Lekkiego ochłodzenia możemy spodziewać się w piątek, gdy temperatura spadnie do 25 stopni. Tego dnia spodziewane są również burze.

Co oznacza "pomarańczowy alert"?

Jak informuje IMGW, w przypadku ogłoszenia pomarańczowego alertu, czyli ostrzeżenia drugiego stopnia "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

Czytaj też: Spędzasz urlop w Świnoujściu? Krótki wypad do Niemiec może skończyć się niespodziewanym wydatkiem! [WIDEO]

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]
Spacer ze Świnoujścia do Niemiec może dodatkowo kosztować. Musisz o tym pamiętać
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE