Ekipy wykończeniowe pracują we wszystkich segmentach obu budynków Fabryki Wody - aquaparku, który powstaje u zbiegu ulic 1 Maja, Sczanieckiej i Bożeny.
- Wykonywane są jastrychy, sufity napinane, prowadzone są prace dekarskie w obrębie saunarium na II piętrze - tłumaczy Piotr Zieliński, rzecznik Fabryki Wody. - Montowane są drzwi aluminiowe oraz windy. W rejonie niecek basenowych układane są płytki gresowe, a na samych nieckach wykonywana jest hydroizolacja. Z kolei przestrzenie Centrum Edukacyjnego wypełniają się kolejnymi elementami wystaw.
W ramach robót sanitarnych, montowane były rurociągi technologiczne, prowadzono także prace przy wykonywaniu izolacji hydrantowej. Roboty teletechniczne i elektryczne to z kolei podłączanie opraw na głównej hali basenowej czy rozkładanie okablowania dla systemu audio.
Prace toczą się również na zewnątrz budynków. Trwa zabetonowywanie płyty kaskady wodnej, wykonywane są podbudowy pod murki toru lodowego i amfiteatru. Prowadzone są prace brukarskie i drogowe przy parkingu, obok budynku basenowego. Wykonawca rozpoczyna również prace przy montażu instalacji fotowoltaicznej na wiacie do ładowania samochodów elektrycznych.
Co znajdzie się w Fabryce Wody?
Fabryka Wody to ogromny kompleks basenowo-edukacyjny, który powstaje w ścisłym centrum Szczecina. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie nieco ponad 17.000 m2, a cała powierzchnia terenu wynosi 5 hektarów. W trzykondygnacyjnym budynku aquaparku znajdzie się m.in. 17 wewnętrznych basenów, największe saunarium w Polsce i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra. Ofertę sportową w Fabryce Wody uzupełni strefa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią oraz kortami do squasha.
W budynku Edukatorium znajdą się wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli, występowaniu i wpływie na nasze życie i cywilizację.
Czytaj też: To jedno z najstarszych torowisk w Szczecinie. Ten widok wkrótce przejdzie do historii [ZDJĘCIA, WIDEO]
Koszt inwestycji to ponad 349 milionów złotych, a koszt wykonania wystawy w Edukatorium to prawie 26 milionów złotych. Prace mają zakończyć się jeszcze w 2022 roku.