Zima nad morzem w latach 70.

i

Autor: Narodowe Archiwum Cyfrowe Zima nad morzem w latach 70.

Białe szaleństwo nad morzem! Takich zim jak pół wieku temu już nie ma [ZDJĘCIA]

2021-12-29 23:00

Takich zim nie ma już od lat, zwłaszcza nad morzem, gdzie w ostatnich latach klimat stał się bardziej łagodny. Opady śniegu oczywiście się zdarzają, jednak nie są już tak intensywne i tak częste jak kilkadziesiąt lat temu. Jak wyglądała zima w nadmorskich kurortach w latach 70. XX wieku? Zobaczcie na wyjątkowych fotografiach!

Zamarznięty Bałtyk, zasypane śniegiem plaże... Obecnie takie widoki się zdarzają, jednak nie są już tak powszechne jak przed półwieczem. Klimat na Pomorzu Zachodnim przez lata znacznie się zmienił. Zimy są zdecydowanie łagodniejsze. W ostatnim czasie zdarzało się nawet, że opady śniegu prawie wcale nie występowały.

Czytaj też: Takich białych świąt nie było od lat. Szczecinianie ruszyli na sanki [ZDJĘCIA, WIDEO]

W latach 70. XX wieku zimy były naprawdę białe. Obfite opady śniegu i siarczyste mrozy dawały się wszystkim we znaki. Chociaż warunki pogodowe były naprawdę trudne, były też pozytywne strony srogich zim. Najbardziej cieszyły się z nich najmłodsi, którzy niemal bez ograniczeń mogli się oddać zimowemu szaleństwu. To właśnie pod koniec lat 70. miała miejsce słynna "zima stulecia", która sparaliżowała dosłownie całą Polskę.

W poniższej galerii znajdziecie wyjątkowe archiwalne zdjęcia ze Świnoujścia i Międzyzdrojów z zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego. Tęsknicie za takimi prawdziwymi białymi zimami?

Czytaj też: Rozebrali się i wskoczyli do lodowatej wody. Tak świętowały szczecińskie morsy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]
Białe święta w Szczecinie. Mieszkańcy ruszyli na sanki!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany