Tramwaj w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Bezpłatne przejazdy dla szczecińskich uczniów. O tym warto pamiętać!

2021-09-08 12:33

Szczecińscy uczniowie powrócili do szkolnych ławek kilka dni temu. Wielu z nich dojeżdża do szkół tramwajami i autobusami. Podobnie jak w latach ubiegłych, mogą podróżować komunikacją miejską za darmo. Jest jednak jeden ważny warunek, by mogli nadal korzystać z tych uprawnień. Muszą go spełnić do 30 września.

Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych są ważne do 30 września. Do tego dnia należy je więc przedłużyć. Co należy więc zrobić?

To proste. Wystarczy udać się do dowolnej kasy ZDiTM i mieć ze sobą:

  • kartę SKA,
  • ważną legitymację szkolną wg wzoru Ministra Oświaty i Wychowania,
  • zaświadczenie o miejscu zamieszkania (jeżeli nie ma tej adnotacji na legitymacji) wydane przez szkołę, a uprawnienie nadawane jest poraz pierwszy lub uczeń zmienił szkołę.

Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów przysługują uczniom szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz szkół artystycznych realizujących podstawę programową kształcenia ogólnego w zakresie szkoły podstawowej i/lub liceum ogólnokształcącego, z wyjątkiem uczniów szkół dla dorosłych oraz szkół policealnych, zamieszkującym na terenie Gminy Miasto Szczecin oraz gmin położonych w obrębie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, z którymi Gmina Miasto Szczecin ma podpisane stosowne porozumienie ( Police Dobra i Kołbaskowo ). Bezpłatne przejazdy możliwe są w formie spersonalizowanej Szczecińskiej Karty Aglomeracyjnej.

Czytaj też: Szczecin: Mały kotek znalazł się w śmiertelnej pułapce! Użyto ciężkiego sprzętu [ZDJĘCIA]

Sonda
Jak oceniasz szczecińską komunikację miejską?
Koniec koszmaru kierowców. Ulica Szafera w Szczecinie otwarta dla ruchu