Bezpieczniej i szybciej ze Szczecina w stronę Stargardu... i reszty kraju

2018-03-13 22:52 Grzegorz Kluczyński
S10  Kijewo - Zdunowo
Autor: GDDKiA w Szczecinie S10 Kijewo - Zdunowo

Ma być przede wszystkim bezpieczniej i zdecydowanie szybciej. Z ulgą odetchną też mieszkańcy Płoni. We wtorek podpisano umowę na opracowanie dokumentacji dla drogi S10 od węzła Kijewo aż do Zdunowa.  

Sześciokilometrowy odcinek wylotowej drogi z miasta w kierunku wschodnim powstanie częściowo w miejscu obecnej Szosy Stargardzkiej, a także po nowym śladzie, omijając Płonię i skrzyżowanie z drogą wojewódzką w stronę Pyrzyc, co rozładuje ruch tranzytowy w tej części Szczecina.

- Droga S10 jest kluczowa dla rozwoju naszego województwa – powiedział wicewojewoda Marek Subocz – W ciągu tej drogi na terenie Zachodniopomorskiego budowana jest obecnie obwodnica Wałcza oraz druga jezdnia obwodnicy Kobylanki.

Przeczytaj również: Są pieniądze na Szczecińską Kolej Metropolitalną!

Na efekt końcowy będzie trzeba jednak jeszcze trochę poczekać. Sama dokumentacja dla tego odcinka powinna być gotowa do końca 2020 roku. Dopiero później będzie można przystąpić do dalszych prac.

S10  Kijewo - Zdunowo
Autor: GDDKiA w Szczecinie S10 Kijewo - Zdunowo

Odcinek dla którego podpisano umowę na realizację dokumentacji rozpoczyna się od modernizowanego węzła Szczecin Kijewo będącego połączeniem autostrady A6 i drogi S10 . Droga będzie prowadzić w kierunku wschodnim w obecnym śladzie DK10 odchodząc od obecnego przebiegu w rejonie stacji paliw, omijając od północy Płonię. Droga będzie włączała się w istniejący przebieg DK nr 10 za granicą Szczecina. Nowa trasa wyprowadzi ruch tranzytowy z Płoni. Kierowcy nie będą musieli już przejeżdżać przez skrzyżowanie z drogą wojewódzką w kierunku Pyrzyc. Nowa droga ominie również znajdujące się na wlocie do miasta skrzyżowanie w kierunku Zdunowa.

S10  Kijewo - Zdunowo
Autor: GDDKiA w Szczecinie S10 Kijewo - Zdunowo

Przeczytaj również: Makabryczne odkrycie w Szczecinku. Przy drodze leżały martwe i obdarte ze skóry lisy