Będzie jak w piekle! Nadchodzą tropikalne upały. Pomarańczowy alert dla Pomorza Zachodniego

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Będzie jak w piekle! Nadchodzą tropikalne upały. Pomarańczowy alert dla Pomorza Zachodniego

Będzie jak w piekle! Nadchodzą tropikalne upały. Pomarańczowy alert dla Pomorza Zachodniego

2022-06-17 14:34

Większość z nas lubi ciepłą i słoneczną pogodę, jednak to, co czeka mieszkańców części Pomorza Zachodniego w ten weekend, będzie prawdziwym piekłem na Ziemi! Temperatury mogą osiągnąć wartości, które będą zagrożeniem dla życia i zdrowia! W kilku powiatach w regionie ogłoszono żółty i pomarańczowy alert, czyli ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia.

W sobotę i niedzielę, 18 i 19 czerwca nad Pomorze Zachodnie nadciągną tropikalne upały. Najgorzej będzie w południowej części regionu, gdzie w niedzielę termometry mogą wskazać nawet 36 stopni Celsjusza. Ostrzeżenie drugiego stopnia, czyli tzw. pomarańczowy alert, obowiązuje w powiatach: gryfińskim, pyrzyckim, myśliborskim i choszczeńskim. Natomiast ostrzeżenie pierwszego stopnia, czyli żółty alert ogłoszono dla powiatów: stargardzkiego, drawskiego, choszczeńskiego, wałeckiego, szczecineckiego i Szczecina.

Czytaj też: Takiego widoku z tarasu można pozazdrościć! Osiedle nad jeziorem Dąbie w Szczecinie już gotowe

Najbardziej znośnie będzie w północnej części województwa i w pasie nadmorskim.

Jak radzić sobie z tropikalnymi upałami? Należy pić dużo wody i unikać wychodzenia na dwór w godzinach południowych i popołudniowych, by nie być narażonym na wysokie temperatury i promienie słoneczne.

Ostrzeżenia obowiązują do wieczora w niedzielę. Po weekendzie spodziewane jest ochłodzenie.

Czytaj też: Powrót hitu Pol'and'Rock Festival 2021. Rozbujane "dźwigozaury" stanęły na szczecińskich bulwarach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Lubisz kiedy jest upał?
Powrót najpopularniejszej szczecińskiej huśtawki. Rozbujane "dźwigozaury" stanęły na bulwarach
Nasi Partnerzy polecają