Będzie jak w piekle! Nadchodzą tropikalne upały. Pomarańczowy alert dla Pomorza Zachodniego

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Będzie jak w piekle! Nadchodzą tropikalne upały. Pomarańczowy alert dla Pomorza Zachodniego

Będzie jak w piekle! Nadchodzą tropikalne upały. Pomarańczowy alert dla Pomorza Zachodniego

2022-06-17 14:34

Większość z nas lubi ciepłą i słoneczną pogodę, jednak to, co czeka mieszkańców części Pomorza Zachodniego w ten weekend, będzie prawdziwym piekłem na Ziemi! Temperatury mogą osiągnąć wartości, które będą zagrożeniem dla życia i zdrowia! W kilku powiatach w regionie ogłoszono żółty i pomarańczowy alert, czyli ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia.

W sobotę i niedzielę, 18 i 19 czerwca nad Pomorze Zachodnie nadciągną tropikalne upały. Najgorzej będzie w południowej części regionu, gdzie w niedzielę termometry mogą wskazać nawet 36 stopni Celsjusza. Ostrzeżenie drugiego stopnia, czyli tzw. pomarańczowy alert, obowiązuje w powiatach: gryfińskim, pyrzyckim, myśliborskim i choszczeńskim. Natomiast ostrzeżenie pierwszego stopnia, czyli żółty alert ogłoszono dla powiatów: stargardzkiego, drawskiego, choszczeńskiego, wałeckiego, szczecineckiego i Szczecina.

Czytaj też: Takiego widoku z tarasu można pozazdrościć! Osiedle nad jeziorem Dąbie w Szczecinie już gotowe

Najbardziej znośnie będzie w północnej części województwa i w pasie nadmorskim.

Jak radzić sobie z tropikalnymi upałami? Należy pić dużo wody i unikać wychodzenia na dwór w godzinach południowych i popołudniowych, by nie być narażonym na wysokie temperatury i promienie słoneczne.

Ostrzeżenia obowiązują do wieczora w niedzielę. Po weekendzie spodziewane jest ochłodzenie.

Czytaj też: Powrót hitu Pol'and'Rock Festival 2021. Rozbujane "dźwigozaury" stanęły na szczecińskich bulwarach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Lubisz kiedy jest upał?
Powrót najpopularniejszej szczecińskiej huśtawki. Rozbujane "dźwigozaury" stanęły na bulwarach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE