Szczepienie przeciw Covid-19

i

Autor: pixabay.com

Będą nowe punkty szczepień przeciw COVID-19 w Szczecinie. Gdzie powstaną?

2021-04-09 14:29

Miasto chce zorganizować dwa Punkty Szczepień Powszechnych przeciw COVID-19 - jeden w lewobrzeżnej części Szczecina, drugi na Prawobrzeżu. Decyzja o ich uruchomieniu będzie jednak zależała od wojewody.

Punkty szczepień mają powstać w hali sportowej Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Sowińsrkiego i w auli Szkoły Podstawowej przy ul. Rydla. Nie jest wykluczone, że powstaną kolejne. - Wszystko mamy już zaplanowane. Jesteśmy przygotowani na szczepienia przeciwko koronawirusowi w naszych punktach – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. - Mamy najlepszych fachowców, kompletujemy niezbędny sprzęt. Już teraz myślimy o kolejnych lokalizacjach, w których – w razie potrzeby – moglibyśmy zorganizować następne takie punkty.

Oba punkty wskazane przez miasto mogą rozpocząć działalność 19 kwietnia. Plan zakłada, że przy ul. Sowińskiego zostaną zorganizowane cztery stanowiska szczepienne, a przy ul. Rydla – dwa. Oba punkty mają działać 7 dni w tygodniu. Pozwoli to zaszczepienie niemal 5000 osób tygodniowo.

Zobacz też: Szczecin: Volkswagenem "na skróty" przez Jasne Błonia! Utrudnienia nie są usprawiedliwieniem

Punkty przygotowywane przez miasto dołączą do listy tych już istniejących na terenie Szczecina. Obecnie jest ich już 39. Szczegółowy wykaz dostępny jest tutaj.

Do punktów będą mogły zgłaszać się wyłącznie osoby, które otrzymały skierowania na szczepienie. Zarejestrować się można na cztery sposoby:

  • całodobowa i bezpłatna infolinia – nr 989
  • e-rejestracja dostepna na pacjent.gov.pl
  • kontakt z wybranym punktem szczepień
  • SMS o treści „SzczepimySie” pod nr 664 908 556 lub 880 330 330
Pierwszy dzień szczepień seniorów w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany