Bazgrał po ścianach i wpadł. 27-letni wandal w rękach szczecińskiej policji

i

Autor: sik-life / CC0 / pixabay, mat. policji Bazgrał po ścianach i wpadł. 27-letni wandal w rękach szczecińskiej policji

Bazgrał po ścianach i wpadł. 27-letni wandal w rękach szczecińskiej policji

2022-01-21 11:59

Zostawiał po sobie liczne ślady w postaci "tagów" na ścianach i w końcu wpadł w ręce policjantów z Niebuszewa. Pseudografficiarza czekają teraz poważne kłopoty.

Pseudografficiarze, którzy szpecą ściany wątpliwej jakości bohomazami, to prawdziwa plaga w Szczecinie. Dosłownie w każdym zakątku miasta można spotkać się z "twórczością" wandali. Niszczone są elewacje kamienic, wiadukty, wiaty przystankowe, dosłownie wszystko, gdzie jest chociaż kawałek wolnej przestrzeni. Niestety zazwyczaj są nieuchwytni, co jeszcze bardziej mobilizuje ich do działania. Tym razem, jeden z pseudografficiarzy miał pecha i trafił w ręce stróżów prawa.

Czytaj też: Pseudografficiarz wpadł na gorącym uczynku

Policjanci z Komisariatu Szczecin Niebuszewo zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który niszczył mienie, malując ściany farbą w sprayu. Kryminalni ustalili, że to właśnie on jest autorem podpisu, który pojawił się w co najmniej dwóch miejscach na terenie miasta, m.in. na klatce schodowej i wiacie śmietnikowej. Nie jest wykluczone, że w jego "dorobku artystycznym" znajduje się więcej takich "dzieł".

Zebrany materiał dowodowy przez funkcjonariuszy pozwolił na postawienie mu dwóch zarzutów. 27-latek przyznał się do winy.

Teraz za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Za niszczenie mienia grozi mu do 5 lat więzienia.

Czytaj też: Szczecin: Jeszcze nie skończony, a już zdewastowany. Nowy wiadukt opanowali pseudografficiarze [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy kary za akty wandalizmu powinny być bardziej dotkliwe?
Jeszcze nie skończony, a już zdewastowany. Nowy wiadukt opanowali pseudografficiarze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany