Już sobie nie pomaluje

Bazgrał po ścianach. Domorosły "artysta" wpadł na gorącym uczynku

2024-03-04 8:14

Mimo, iż nie "błyszczał" talentem, chciał się pochwalić swoją "twórczością", niestety przy okazji niszcząc elewacje budynków. Kryminalni z komisariatu Szczecin - Nad Odrą zatrzymali na gorącym uczynku 30-latka, który na ścianie budynku malował farbą w sprayu nieestetyczne napisy. Pseudografficiarz będzie tłumaczył się ze swojego zachowania przed sądem.

Do zdarzenia doszło w minioną środę, 28 lutego na osiedlu Drzetowo-Grabowo. Policjanci zauważyli jak przy jednej z betonowych ścian ktoś stoi i maluje farbą w sprayu napisy Funkcjonariusze szybko zareagowali, przerywając zaskoczonemu mężczyźnie "tworzenie dzieła". Na miejscu zabezpieczyli ujawnione przy 30-latku puszki z farbą w sprayu, rękawiczki i kominiarkę.

Mężczyzna został zatrzymany. Nie jest wykluczone, że ma na swoim koncie inne tego typu czyny. Sprawdzają to teraz funkcjonariusze z komisariatu Szczecin - Nad Odrą. Za swoje zachowanie szczecinianin będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci podkreślają, że niszczenie mienia m.in. w postaci samowolnego graffiti to ogólnopolska plaga i przypominają, że niezwykle ważna jest reakcja na tego typu zachowania. "Reakcją nie musi być ujęcie osoby dokonującej zniszczenia, wystarczy poinformować odpowiednie służby. Reakcja pozwoli na zatrzymanie sprawcy, a tym samym umożliwi naprawienie szkody. Nie każde graffiti to sztuka, niestety często jest samowolnym aktem wandalizmu, którego ofiarą może stać się każdy z nas" - informuje policja.

QUIZ. Wiesz, ile lat grozi za to przestępstwo? W kilku przypadkach możesz doznać szoku

Pytanie 1 z 20
Jaka kara grozi za dostarczenie alkoholu osobie małoletniej?
Jeszcze nie skończony, a już zdewastowany. Nowy wiadukt opanowali pseudografficiarze