Warto zobaczyć!

Bajkowe iluminacje na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Jest skromniej, ale wciąż pięknie!

2022-12-07 12:32

Odwiedzający Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie mogą poczuć się jak w bajce. Mimo dużych oszczędności spowodowanych rosnącymi cenami energii, tutaj nie zastosowano drastycznych cięć kosztów i nie zrezygnowano z iluminacji świątecznych. Jest wprawdzie nieco skromniej niż w latach ubiegłych, jednak klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia został zachowany.

W 2022 roku można odczuć panujący kryzys. Iluminacje świąteczne są zdecydowanie skromniejsze, miasto zrezygnowało nawet z oświetlenia choinki przed magistratem. Jednak odwiedzając Zamek Książąt Pomorskich, można chociaż na chwilę zapomnieć o trudnych czasach. Nieco skromniejsze niż w ubiegłych latach, ale równie efektowne iluminacje przypominają o nadchodzących świętach i jarmarku świątecznym, który odbędzie się w najbliższy weekend.

Bajkowe iluminacje świąteczne na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich stanęła żywa choinka dostarczona przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych. Drzewko zostało ozdobione kolorowymi światełkami i gwiazdami. Pojawił się również świetlisty zaprzęg reniferów, tron oraz prezenty. Klimatu świąt dopełnia efektowne oświetlenie Wieży Dzwonów z zaprzęgiem świętego Mikołaja. Z powodu oszczędności iluminacja będzie działać krócej niż w latach ubiegłych. Można ją podziwiać do godz. 22:00 w dni powszednie i do godz. 23:00 w weekendy.

Okazją do odwiedzenia zamku i zobaczenia na żywo pięknych iluminacji będzie z pewnością jarmark, który odbędzie się w dniach 9-11 grudnia. Przez trzy dni można tutaj nie tylko zrobić świąteczne zakupy, ale także miło spędzić czas w rodzinnym gronie, w wyjątkowej scenerii zamkowych dziedzińców. Na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji, m.in.: stoiska z rękodziełem i regionalnymi przysmakami, zagroda świętego Mikołaja i występy artystyczne. Szczegółowe informacje można znaleźć w tym artykule.

Sonda
Czy lubisz podziwiać świąteczne dekoracje?