Awaria na kolei. Utrudnienia dotknęły również Szczecin

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Awaria na kolei. Utrudnienia dotknęły również Szczecin

Awaria na kolei. Utrudnienia dotknęły również Szczecin

2022-03-17 13:24

Potężna awaria PKP, do której doszło 17 marca 2022 r. spowodowała również utrudnienia w Szczecinie. W czwartek, we wczesnych godzinach rannych posłuszeństwa odmówił system sterowania ruchem kolejowym, co spowodowało ogromny paraliż w kursowaniu pociągów na trasach niemal w całej Polsce. Wiele składów zostało odwołanych, część z nich zaliczyła wielogodzinne opóźnienia.

Nad ranem doszło do awarii kilkunastu lokalnych centrów sterowania ruchem, co spowodowało ogromne utrudnienia w kursowaniu pociągów. Awaria na kolei sprawiła że część składów w ogóle nie wyjechało na swoje trasy, wiele z nich jest opóźnionych nawet o kilka godzin.

- Zmiany w kursowaniu pociągów, które wystąpiły dziś od godz. 4:00 i są spowodowane usterkami w pracy lokalnych centrów mają charakter ogólnopolski - tłumaczy Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK. - W koordynacji z Ministerstwem Infrastruktury pracuje sztab z udziałem przedstawicieli zarządcy infrastruktury PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz przewoźników, który koordynuje działania na sieci kolejowej.

Czytaj też: Zapomniany dworzec w Szczecinie z szansą na "drugie życie". Co z opuszczonym zabytkiem na Pomorzanach? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Utrudnienia spowodowane awarią PKP dotknęły również pasażerów jadących do Szczecina z różnych stron Polski.

O ponad trzy godziny opóźniony jest pociąg "Chełmoński" z Krakowa do Świnoujścia. Podobnie jest z pociągiem z Olsztyna do Szczecina. Pasażerowie podróżujący z Warszawy do Szczecina pociągiem "Gałczyński" muszą natomiast przygotować się na prawie pięciogodzinne opóźnienie.

Z powodu awarii odwołane zostały również dwa pociągi ze Szczecina do niemieckiego Angermünde.

Niestety poranna awaria PKP spowodowała również przerwy w funkcjonowaniu Portalu Pasażera PKP, więc bieżące śledzenie opóźnień i tras pociągów może okazać się bardzo utrudnione.

Jak informują przedstawiciele PKP, wznawiana jest praca kolejnych lokalnych centrów sterowania i przywracany jest ruch pociągów. Utrudnienia mogą jednak potrwać jeszcze wiele godzin.

Czytaj też: Dlaczego stoi TYŁEM do ulicy? Tajemnica pewnej kamienicy na szczecińskich Pomorzanach [ZDJĘCIA]

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?
To był ważny węzeł komunikacyjny. Tyle zostało z Dworca Szczecińskiego w Berlinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany