Zima w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Atak zimy. Kiedy można się spodziewać opadów śniegu w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim?

2020-11-13 13:38

Do rozpoczęcia kalendarzowej zimy zostało już coraz mniej czasu. Nieubłagalnie zbliża się najchłodniejsza pora roku. Czy możemy się w najbliższym czasie spodziewać ataku zimy w Szczecinie i Zachodniopomorskiem? Czy mieszkańcy będą wkrótce mieli szansę zobaczyć tak dawno nie widziany w naszym regionie śnieg? Sprawdziliśmy prognozy długoterminowe do końca 2020 roku.

Według prognoz długoterminowych, przez najbliższe dwa tygodnie będą towarzyszyć nam dość wysokie jak na tę porę roku temperatury, oscylujące w okolicach 8-10 stopni Celsjusza, a chwilami przekraczające 10 stopni i dochodzące nawet do 12-13 kresek. Będzie raczej umiarkowanie pochmurno, z przejaśnieniami. Od czasu do czasu mogą wystąpić niewielkie przelotne opady deszczu.

Tak będzie mniej więcej do 25 listopada. Później nadejdzie ochłodzenie, jednak wciąż będzie raczej pogodnie z okresowymi zachmurzeniami i bez opadów. Termometry będą wskazywać około 4-5 stopni.

W pierwszym tygodniu grudnia znów zrobi się cieplej - do około 7-8 stopni. Około 8 grudnia temperatura znów spadnie, możliwe są większe zachmurzenia i opady deszczu, a także lokalnie deszczu ze śniegiem.

Temperatury oscylujące w granicach 3-5 stopni będą nam towarzyszyć przez kolejne tygodnie, aż do świąt Bożego Narodzenia, które w tym roku raczej nie będą białe. Według zapowiedzi synoptyków, w ostatnim tygodniu grudnia, w Szczecinie ma być pogodnie i dość chłodno, ale bez przymrozków.

Na razie wciąż nie wiadomo jak pod względem pogody będzie wyglądał początek 2021 roku. Nie jest wykluczone, że podobnie jak w latach ubiegłych, prawdziwa biała zima w Szczecinie potrwa zaledwie kilka dni, lub tak jak rok temu - nie zobaczymy śniegu w ogóle. Taki scenariusz jest również możliwy.

Sonda
Czy tęsknisz za śniegiem i zimą?
Jak zabezpieczyć ogród przed zimą?