List do św. Mikołaja

i

Autor: Muzeum Narodowe w Szczecinie

Napisz list do św. Mikołaja! Muzeum zaprasza najmłodszych szczecinian do wspólnej zabawy

2020-11-12 18:19

Zbliża się jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku, czyli mikołajki. Oznacza to, że już najwyższy czas, by napisać list do św. Mikołaja. Muzeum Narodowe w Szczecinie zachęca więc najmłodszych mieszkańców do wzięcia udziału w konkursie. Do wygrania są nagrody!

6 grudnia o poranku dzieci dostają upragnione prezenty. Dorośli, chcąc wspomóc świętego Mikołaja w doborze podarków, często namawiają swoje pociechy do przygotowania listu z wymarzonymi prezentami. Pisanie listów jest pięknym zwyczajem, dzięki któremu dziecko doświadcza magicznej atmosfery, rozwija wyobraźnię, uczy się, że miło jest być obdarowanym, ale dobrze jest też obdarowywać innych.

W tym roku, już po raz kolejny, Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprasza dzieci w wieku 5–10 lat do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy list do świętego Mikołaja. Liczy się forma oraz zawartość listu.

Prace w formacie co najmniej A4 należy nadsyłać do 7 grudnia 2020 roku pod adres:

Muzeum Narodowe w Szczecinie - Dział Edukacji

ul. Wały Chrobrego 3, 70-561 Szczecin

z dopiskiem „List do św. Mikołaja”. Liczy się data stempla pocztowego.

Wielki finał konkursu, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, będzie w tym roku wyglądał inaczej niż w latach ubiegłych. Laureatów konkursu poznamy w czwartek, 17 grudnia o godzinie 12.00. Informacja o zwycięzcach pojawi się na stronie www.muzeum.szczecin.pl.

Na stronie internetowej i facebookowym profilu Muzeum Narodowego w Szczecinie zostanie opublikowana galeria z najpiękniejszymi pracami. Nagrody i dyplomy będą czekały na zwycięzców w Dziale Edukacji MNS lub zostaną rozesłane pocztą.

Zmotoryzowany Marsz Niepodległości w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają