Aleksander Doba nie żyje

i

Autor: Archiwum

Aleksander Doba nie żyje. Tak żegnają go znani Polacy [GALERIA]

2021-02-24 8:03

Informacja o śmierci Aleksandra Doby wstrząsnęła całą Polską. Znany podróżnik odszedł nagle, spełniając jedno ze swoich marzeń i pozostawiając w smutku rodzinę, przyjaciół, a także całe rzesze swoich wielbicieli. Wśród nich jest wiele znanych osób - politycy, sportowcy, artyści. W mediach społecznościowych pojawiły się liczne wspomnienia związane z popularnym "Olkiem".

Aleksander Doba nie żyje

O śmierci Aleksandra Doby poinformowali we wtorek po południu jego najbliżsi. Podróżnik zmarł w poniedziałek. 22 lutego 2021 r., podczas wyprawy na Kilimandżaro. Po zdobyciu najwyższego szczytu Afryki, poczuł się źle. Później stracił przytomność. Niestety, pomimo podjętej reanimacji, nie udało się przywrócić czynności życiowych. Aleksander Doba miał 74 lata.

Czytaj więcej: Nie żyje Aleksander Doba. "Zmarł śmiercią podróżnika"

Przyjaciele żegnają "Olka"

W mediach społecznościowych pojawiły się liczne wpisy, w których Polacy wspominają Aleksandra Dobę. Wśród nich można znaleźć wpisy osób ze świata kultury, sportu czy polityki, które spotkały znanego podróżnika na swojej drodze lub dla których "Olek" był po prostu przyjacielem.

Czytaj więcej: Aleksander Doba nie żyje. Jaka była przyczyna śmierci znanego podróżnika?

Podróże były jego największą pasją

Podróże były w życiu "Olka" czymś najważniejszym. Poświęcił im całe swoje życie, pokonując samotnie, w niewielkim kajaku oceany czy zdobywając górskie szczyty. Niestety jego największa pasja odebrała mu życie.

Aleksander Doba zasłynął m.in. dzięki swoim samotnym podróżom kajakowym. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent. W 2015 roku został został wybrany "Podróżnikiem Roku" magazynu "National Geographic". W tym samym roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, w 2018 roku otrzymał Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Czytaj też: Nie żyje Aleksander Doba. Kim był? Co o nim wiemy: rodzina, podróże, osiągnięcia

Sonda
Śledziłeś wyprawy Aleksandra Doby?
Aleksander Doba nie żyje
Nasi Partnerzy polecają