Ale on ma "nos"! Karzeł wytropił pijanego kierowcę

2018-10-26 14:25 Grzegorz Kluczyński
Policyjny pies Karzeł
Autor: mat. policji Policyjny pies Karzeł

Czworonożny "policjant" po raz kolejny udowodnił, że posiada doskonały węch.  

Na co dzień Karzeł pełni służbę w Referacie Przewodników Psów Służbowych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Tym razem udało mu się wytropić nietrzeźwego uczestnika kolizji drogowej, który uciekł z miejsca zdarzenia. Współpraca przewodnika wraz z czworonożnym partnerem pozwoliła szybko odnaleźć poszukiwanego.

To już kolejne osiągnięcie psa. Kilka miesięcy temu Karzeł pomógł w odnalezieniu 69-letniego mężczyzny chorego na alzheimera, który zaginął w rejonie ogródków działkowych na Pomorzanach.

Karzeł brał udział w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny, który w lutym sam wyszedł ze szpitala i zaginął. Pies doprowadził przewodnika do miejsca gdzie znajdował się zaginiony, co w efekcie uratowało mu życie.

Przeczytaj również: Samochód potrącił 9-latka. Policja poszukuje świadków

W Szczecinie policjantów wspomagają czworonożni funkcjonariusze różnych specjalizacji. Psy mają umiejętności, których ludziom brakuje, a które potrzebne są w pracy policyjnej – np. wyszukują zapachy ludzkie czy też  narkotyki. Stałym elementem doskonalenia umiejętności psów służbowych jest ich posłuszeństwo, pokonywanie przeszkód oraz, w zależności od kategorii psa, umiejętność odnajdywania śladów ludzkich, ukrytych materiałów wybuchowych czy też zapachu zwłok ludzkich.

Przeczytaj również: Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską. Prokuratura i policja poszukują świadków

Zobacz #TOWIDEO: