6 nowych darmowych kanałów TV naziemnej w Szczecinie. Co to za stacje? Jak odbierać?

i

Autor: Gadini / CC0 / pixabay.com 6 nowych darmowych kanałów TV naziemnej w Szczecinie. Co to za stacje? Jak odbierać?

Sprawdź jak odbierać!

6 nowych darmowych kanałów TV naziemnej w Szczecinie. Co to za stacje? Jak odbierać?

2022-11-17 8:50

Odbiorcy telewizji naziemnej w Szczecinie mogą cieszyć się z bogatszej oferty darmowych kanałów TV. Od wtorku, 15 listopada pojawiło się 6 nowych pozycji. Wszystkie kanały można oglądać bez dodatkowych opłat. Co to za stacje? Jak można je odbierać? Wyjaśniamy.

Większa oferta TV naziemnej w Szczecinie

We wtorek, 15 listopada została wznowiona emisja testowego multipleksu należącego go Grupy MWE w Szczecinie. Po południu oferta telewizji naziemnej wzbogaciła się o kolejne kanały, które można odbierać za darmo. Uruchomienie multipleksu daje możliwość odbioru ośmiu stacji. Obecnie w ofercie dostępnych jest sześć kanałów. Są to stacje, które są już znane większości odbiorców TV naziemnej, gdyż były już nadawane w Szczecinie w ramach emisji próbnej.

Testowy multipleks został wyłączony ponad cztery miesiące temu, gdy nadawcom skończyły się zgody na prowadzenie emisji próbnych. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że mogą one zostać włączone ponownie. Multipleks należący do Grupy MWE otrzymał zgodę na nadawanie od 4 listopada. 15 listopada wznowiono emisję na kanale 39 z nadajnika zlokalizowanego na wieżowcu Pazim w centrum Szczecina. Emisja odbywa się w technologii DVB-T2.

Nowe kanały TV w Szczecinie - lista

W ramach testowego multipleksu, w Szczecinie dostępne są kanały należące do MWE, w większości o tematyce muzycznej i rozrywkowej. Są to następujące stacje TV:

  • Power TV HD,
  • Filmax HD,
  • TVC HD,
  • Xtreme TV,
  • Nuta Gold,
  • Junior Music.

Jak odbierać nowe kanały TV naziemnej w Szczecinie?

Żeby oglądać nowe kanały, wystarczy mieć antenę do odbioru telewizji naziemnej oraz telewizor lub dekoder dostosowany do odbioru stacji nadawanych w technologii technologii DVB-T2.

Wyszukanie nowych stacji nie jest skomplikowanym zadaniem i może wykonać je każdy z nas. Wystarczy włączyć w odbiorniku lub dekoderze funkcję automatycznego strojenia. Kanały zostaną wyszukane ponownie i ich lista zaktualizuje się automatycznie w ciągu zaledwie kilku minut. Niektóre telewizory zrobią to za nas i samoczynnie się zaktualizują, więc możemy nawet nie zauważyć, że nastąpiły jakieś zmiany.

Sonda
Oglądasz telewizję?
Rzucam hasło: Arek Kocik z "Królowych Życia"