480 uchodźców z Ukrainy założy legalnie podrobione buty sportowej marki

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Alexas_Fotos /zdjęcie ilustracyjne

480 uchodźców z Ukrainy założy legalnie podrobione buty sportowej marki

2022-06-27 15:33

480 uchodźców z Ukrainy dostanie ze szczecińskiego PCK podrobione buty sportowe włoskiej marki. Stanie się to całkowicie legalnie, dzięki służbom celnym, decyzji sądu i zgodzie przedstawiciela firmy, której znaki towarowe zostały podrobione.

Na 480 par nielegalnego obuwia sportowego funkcjonariusze KAS trafili podczas prowadzonej kontroli drogowej. Przejęli towar, który oznaczony był podrobionymi znakami firmowymi znanej włoskiej marki. Normalnie buty powinny zostać zniszczone, ale w czasie, gdy miliony uchodźców z Ukrainy potrzebują materialnej pomocy, byłoby to zwyczajne marnotrawstwo.

PRZECZYTAJ TEŻ: Makabryczne odkrycie nad jeziorem w Marianowie! Kłótnia o dziewczynę przyczyną zbrodni?

Nie ustaje pomoc dla Ukrainy

Na szczęście funkcjonariusze KAS nie byli skorzy do utylizacji butów. Uzyskali zgodę przedstawiciela poszkodowanej firmy na przekazanie obuwia organizacji charytatywnej, za pośrednictwem której trafi ono do uchodźców z Ukrainy, a następnie zmianę orzeczenia sądu, który ostatecznie na takie działania przyzwolił.

Buty trafiły już do szczecińskiego PCK. Ten przekaże je potrzebującym Ukraińcom.

ZOBACZ: Tak umiera dziecko z przegrzania. Śmierć przychodzi w 41. minucie

Sonda
Czy uważasz, że to dobry pomysł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE