Rekrutacja studentów w ZUT w Szczecinie

i

Autor: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny

ZUT w Szczecinie rekrutuje. Na przyszłych studentów czeka ponad 4 tysiące miejsc na 45 kierunkach

2021-05-18 11:49

Rozpoczął się nabór na studia pierwszego i drugiego stopnia na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Od poniedziałku, 17 maja kandydaci na studentów mogą składać dokumenty. Uczelnia przygotowała dla nich 4500 miejsc na 45 kierunkach, w tym 4 w języku angielskim.

- Na pierwszym stopniu studiów w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym przygotowaliśmy 3250 miejsc – mówi Mateusz Lipka, rzecznik prasowy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. - W naszej ofercie edukacyjnej znalazły się również studia magisterskie (stacjonarne i niestacjonarne). Tu na kandydatów czeka łącznie 1250 wolnych miejsc. Nabór zakończymy 8 lipca, natomiast ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na studia oraz list rezerwowych odbędzie się 12 lipca. Ostateczne wyniki rekrutacji poznamy 30 lipca.

W przypadku, gdy liczba kandydatów przyjętych na studia w pierwszym terminie rekrutacji nie wyczerpie limitu miejsc na dany kierunek, zostanie ogłoszony drugi termin rekrutacji oraz rekrutacja uzupełniająca dla kandydatów, którzy będą ubiegać się o przyjęcie na studia pierwszego stopnia. Terminy dodatkowego naboru zostaną zakomunikowane pod koniec lipca.

Zobacz też: Ma działać jak kilkaset drzew. Ekomural powstanie przy jednym z najbardziej zakorkowanych rond w Szczecinie

- Kandydaci na architekturę oraz projektowanie architektury wnętrz i otoczenia, mają nieco inny harmonogram – tłumaczy Mateusz Lipka. - W ich przypadku rejestracja zakończy się 20 czerwca. Przed nimi sprawdzian z umiejętności plastycznych. Z uwagi na wciąż zmieniającą się sytuację epidemiczną w Polsce, egzamin z rysunku przeprowadzimy 22 czerwca w formie online.

Oferta edukacyjna Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie powiększyła się o pięć nowych kierunków: aquaculture and fisheries, materials science and engineering (studia w języku angielskim), inżynierię materiałów i nanomateriałów, projektowanie materiałowe w konstrukcjach inżynierskich oraz ichtiologię i akwakulturę.

- Ichtiologia i akwakultura, wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego świata, którego priorytetowym zadaniem jest racjonalne zarządzanie środowiskiem wodnym oraz jego szczególna ochrona - tłumaczy rzecznik uczelni. - W trakcie zajęć prowadzonych na Wydziale Nauk o Żywności i Rybactwa studenci nauczą się między innymi w jaki sposób planować gospodarkę na wodach otwartych i łowiskach specjalnych, projektować obiekty hodowlane wykorzystywane w akwakulturze oraz przeprowadzą pod okiem naszych specjalistów rozród ryb cennych gatunków w warunkach kontrolowanych.

Zobacz też: Kiedy przejedziemy przez węzeł Granitowa? Prezydent Szczecina podał termin!

O tym, jak samodzielnie zaprojektować najnowsze innowacyjne materiały wykorzystywane we wszystkich gałęziach przemysłu będzie się można nauczyć na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT.

- Nauka na kierunku inżynieria materiałów i nanomateriałów przeznaczona jest dla wszystkich, którzy w przyszłości chcą badać zastosowanie otrzymywanych materiałów i nanomateriałów w wielu fascynujących obszarach, między innymi w medycynie jako nośniki leków w antynowotworowej terapii celowanej, nowoczesnej diagnostyce do niszczenia chorych tkanek w organizmie metodami hipertermii i fototermii dynamicznej, w inżynierii tkankowej jako nanowłókniste podłoża do namnażania komórek i tkanek, czy w ochronie środowiska do oczyszczania wody i generowania wodoru z wody – dodaje Mateusz Lipka.

Szczegółowe informacje na temat oferty kształcenia, zasad rekrutacji, terminów, limitów przyjęć, opłat, wymaganych dokumentów znajdują się na stronie www.zut.edu.pl w zakładce dla kandydata, a także w mediach społecznościowych, na oficjalnych profilach uczelni: na Facebooku, Instagramie oraz YouTube.

Z Działem ds. Studenckich, który odpowiedzialny jest za rekrutację można kontaktować się telefonicznie (91 449 45 87) lub mailowo (rekrutacjazut@zut.edu.pl). Dodatkowych informacji na temat oferty edukacyjnej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie udziela również Biuro Promocji ZUT, które przygotowuje kolejne wirtualne spotkanie dla kandydatów w dniach 23-24 czerwca.

Zobacz też: Są pieniądze na leczenie 12-letniego Wiktora ze Szczecina! Udało się zebrać 9,5 miliona!

Szczecińskie fontanny bardzo nieśmiało budzą się ze snu