Zima w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Zima w Szczecinie

Żółty alert w Zachodniopomorskiem. Zrobi się ślisko i sypnie śniegiem!

2021-12-24 16:39

Ostrzeżenie pierwszego stopnia, czyli tzw. "żółty alert" obowiązuje na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Na drogach może również zrobić się bardzo ślisko.

Ostrzeżenia przed zawiejami i zamieciami, spowodowanymi opadami śniegu i silnym wiatrem, ogłoszono dla następujących powiatów: białogardzkiego, goleniowskiego, gryfickiego, kamieńskiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, łobeskiego, polickiego, sławieńskiego i świdwińskiego, a także dla Koszalina, Szczecina i Świnoujścia. Alert obowiązuje od godz. 15:00 w piątek, 24 grudnia do północy.

Czytaj też: Prezydent Szczecina: "Ho Ho Ho! Sweterek musi być". Chyba skądś już go znamy...

Ujemne temperatury mogą spowodować również zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników. Po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, może powstać niebezpieczna "szklanka". Temperatura spadnie w godzinach wieczornych poniżej zera, a w nocy może osiągnąć przy gruncie nawet do minus 8 stopni. Warto więc zachować szczególną ostrożność nie tylko podczas jazdy samochodem, ale także poruszając się pieszo. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem obowiązuje na terenie całego województwa zachodniopomorskiego do godzin porannych w sobotę, 25 grudnia.

Czytaj też: Szczecin miał swój własny dworzec w Berlinie. Poznaj historię Stettiner Bahnhof!

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Niespodziewany atak zimy w Szczecinie