Znamy datę i miejsce pogrzebu Aleksandra Doby. Znany podróżnik spocznie w Policach

2021-03-02 20:02 sch
Aleksander Doba nie żyje
Autor: Archiwum

Znana jest data pogrzebu Aleksandra Doby. Podróżnik i kajakarz zostanie pochowany w środę, 10 marca w Policach. Aleksander Doba spocznie na cmentarzu komunalnym przy ul. Tanowskiej. Podróżnik zmarł 22 lutego w wieku74 lat, podczas wyprawy na Kilimandżaro – najwyższy szczyt Afryki. Najbardziej zasłynął z tego, że jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni.

Pogrzeb Aleksandra Doby odbędzie się w w środę, 10 marca w Policach, gdzie do emerytury pracował w Zakładach Chemicznych „Police”. Tam też mieszkał. Ostatnie pożegnanie podróżnika i kajakarza rozpocznie się o godz. 13 w kościele Świętego Kazimierza (ulica ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 2f). Pogrzeb zacznie się o godz. 14 na cmentarzu komunalnym przy ul. Tanowskiej.

Mimo obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, należy spodziewać się wielu bliższych i dalszych znajomych Aleksandra Doby, m.in. kajakarzy, którym Doba imponował.

Aleksander Doba był polskim podróżnikiem i kajakarzem. Dzięki internetowemu głosowaniu na stronie internetowej „National Geographic” zdobył tytuł „Podróżnika Roku 2015”. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni. Aleksander Doba miał żonę Gabrielę, dwóch synów – Bartłomieja i Czesława.

Urodził się 9 września 1946 w Swarzędzu. To polski podróżnik i kajakarz. Swoje dzieciństwo spędził w Swarzędzu. Ukończył Politechnikę Poznańską. Od lat 70. XX wieku mieszka w Policach, gdzie pracował w Zakładach Chemicznych Police. Tam też doczekał emerytury. Turystykę kajakową zaczął uprawiać od 1980 roku, mieszkając w Policach, w Klubie Kajakowym „Alchemik” Police oraz Akademickim Klubie Turystyki Kajakowej „Pluskon” w Szczecinie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:Aleksander Doba nie żyje. Jaka była przyczyna śmierci znanego podróżnika?

Aleksander Doba nie żyje
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE