Znalazły dziewczynkę w Oknie Życia. Zawsze podziwiam te kobiety

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Znalazły dziewczynkę w Oknie Życia. "Zawsze podziwiam te kobiety"

Noworodek w Oknie Życia

Znalazły dziewczynkę w Oknie Życia. Zakonnica mówi o cudownym ocaleniu

2022-07-24 12:55

Szczecin: W Oknie Życia przy parafii Świętej Rodziny w sobotę wieczorem (23.07.2022 r.) znaleziono noworodka. - Dziewczynka ma około trzech dni - poinformowała siostra Rut Manthey, cytowana przez Polską Agencję Prasową. Zakonnica mówi o cudownym, ocalonym życiu.

Maleńka dziewczynka zostawiona w szczecińskim Oknie Życia została przyjęta przez siostry Uczennice Krzyża, które zajmują się tym miejscem. - O godzinie 20:15 był sygnał i już za chwilę byłam przy niej. To jest cudowne ocalone życie, zawsze podziwiam te kobiety i naprawdę jestem całym sercem przy nich, bo wiem, że to decyzja niezmiernie trudna. One chcą, by to dziecko żyło. My im pomagamy w anonimowy sposób - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej siostra Rut Manthey.

Czytaj też: Szczecin: Nastolatek wiózł pijanego ojca. Był ledwo widoczny zza kierownicy

- Procedura po znalezieniu dziecka w Oknie Życia wygląda tak, że my przekazujemy dziecko bezpośrednio do pogotowia, następnie dziecko jest badane i ma możliwość przekazania do adopcji - powiedziała zakonnica w rozmowie z PAP.

Szczecin. Kolejne dziecko zostawione w Oknie Życia

To trzynaste dziecko pozostawione w szczecińskim Oknie Życia, wszystkie to dziewczynki. W województwie zachodniopomorskim działają trzy takie miejsca, poza Szczecinem, Okno Życia jest w Stargardzie i Goleniowie.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy inicjatywa Okna Życia to dobry pomysł?
W Lublinie działa..."Okno życia" dla małych zwierząt