Zmiany w centrum Szczecina. Nie jedźcie na pamięć!

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Zmiany w centrum Szczecina. Nie jedźcie na pamięć!

Przebudowa al. Wojska Polskiego

Zmiany w centrum Szczecina. Nie jedźcie na pamięć!

2023-03-30 19:33

Przebudowa śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego wchodzi w kolejny etap. Najwięcej prac toczy się obecnie w obrębie placu Zgody, co powoduje liczne utrudnienia. Za kilka dni, po raz kolejny zmieni się organizacja ruchu. Warto więc zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe i tablice informacyjne. Jazda na pamięć może skutkować zabrnięciem w ślepy zaułek lub mandatem za wjazd "pod zakaz".

Wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w rejonie placu Zgody planowane jest od wtorku, 4 kwietnia.

- W związku z przebudową placu Zgody zostanie zajęta jezdnia pomiędzy południowym wlotem al. Wojska Polskiego i wlotem ul. Bałuki - tłumaczy Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Zamknięte pozostaną wloty w ulice Bohaterów Getta Warszawskiego i Bogusława X. Ruch komunikacji autobusowej pozostaje bez zmian.

Zmiany zostaną wprowadzone na jednokierunkowym odcinku ul. Boh. Getta Warszawskiego, która czasowo, ze względu na dojazd do posesji i brak możliwości wjazdu od strony pl. Zgody, stanie się dwukierunkowa. Jadący ulicą Małkowskiego w stronę ul. Bogusława, będą musieli skręcić w prawo, w kierunku ul. Krzywoustego. Zakaz wjazdu nadal dotyczy al. Wojska Polskiego.

- Zgodnie z obowiązującą czasową organizacją ruchu, nie będzie dopuszczony ruch pojazdów z wyjątkiem pojazdów budowy i dojazdu do posesji po al. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Bałuki do ul. Jagiellońskiej - dodaje Piotr Zieliński. - Zgodnie z obowiązującą czasową organizacją ruchu nie będzie możliwości poruszania się także pojazdów w ciągu Wojska Polskiego od placu Zgody do placu Zwycięstwa.

Przebudowa śródmiejskiego odcinka al. Wojska Polskiego powinna zakończyć się jesienią 2023 roku. Koszt inwestycji to ponad 80 milionów złotych.

Zmiany na placu Zgody

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Zmiany na placu Zgody
Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
Historyczne odkrycie na placu Zwycięstwa w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany