Obiad

i

Autor: bykst / CC0 /pixabay.com Obiad

Zjedz obiad z seniorem... i pomóż w walce z samotnością!

2016-05-23 15:15

Wspólny obiad i rozmowa z drugą osobą. Niby niewiele, a naprawdę bardzo dużo. Takie są założenia akcji "Zjedz obiad z seniorem", która odbywa się w kilku miastach w Polsce, w tym również w Szczecinie. Każdy może do niej dołączyć!  

Dzięki tej inicjatywie szczecińscy seniorzy mają czuć się mniej samotni. Akcja polega na tym, że wolontariusze odbierają z restauracji obiad, idą z nim w odwiedziny do samotnej osoby w podeszłym wieku i spędzają czas na wspólnym posiłku i rozmowie.

- To są osoby starsze, osoby samotne - mówi Teresa Domeradzka, organizatorka akcji. - Oczekiwania względem programu są takie, żeby pomóc zaspokoić tę samotność, żeby rozbudzić wiosnę nie tylko w pogodzie, ale także w sercach tych osób, które często nie mają z kim rozmawiać, są niepełnosprawne i nie mają jak wyjść do świata, więc to my postanowiliśmy do nich pójść.

Inicjatywę wspomagają szczecińskie restauracje. Każdy, kto chciałby dołączyć do akcji, powinien zajrzeć na Facebooka - tam można znaleźć wszelkie szczegółowe informacje.

Przeczytaj również: Odnajdź swoje dziecko! Załóż mu opaskę!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany