Śliska droga

i

Autor: jwvein / CC0 / pixabay.com

Zima nie daje za wygraną. ŻÓŁTY ALERT w całym Zachodniopomorskiem!

2021-04-06 9:06

Pomimo, iż od ponad dwóch tygodni mamy kalendarzową wiosnę, zima nie daje o sobie zapomnieć. Po wielkanocnym poniedziałku z opadami śniegu i gradu, mieszkańców Szczecina i regionu czekają kolejne zimowe utrudnienia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił dla wszystkich powiatów województwa zachodniopomorskiego tzw. "żółty alert", czyli ostrzeżenie pierwszego stopnia, związane z sytuacją meteorologiczną.

W całym województwie obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami. W nocy z wtorku na środę (6/7 kwietnia) temperatura przy gruncie może spaść nawet do minus 4 stopni. Oznacza to pogorszenie warunków dla kierowców, gdyż na drogach może zrobić się ślisko. Warto więc zdjąć nogę z gazu i podczas jazdy zachować szczególną ostrożność.

Podobne utrudnienia przewidywane są również z nocy ze środy na czwartek (7/8 kwietnia). Synoptycy przewidują w tym czasie ujemne temperatury, co również może przełożyć się na bezpieczeństwo na drogach, zwłaszcza, że w ciągu dnia prognozowane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Sytuacja pogodowa powinna ulec poprawie pod koniec tygodnia. Natomiast większe ocieplenie spodziewane jest dopiero w drugiej połowie kwietnia.

Czytaj więcej Ostrzeżenia IMGW dla CZTERNASTU województw! Zima ATAKUJE Polskę [OSTRZEŻENIA IMGW 6.04.2021]

Jaskinia hazardu w Policach zlikwidowana
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany