Tory na trasie Szczecin-Tantow uszkodzone po wykolejeniu pociągu

i

Autor: MARCIN BIELECKI/ PAP Tory na trasie Szczecin-Tantow uszkodzone po wykolejeniu pociągu

Zderzenie pociągu z TIR-em pod Kołbaskowem. Trzeba było wymienić tory

2021-07-30 14:25

Duże utrudnienia spowodował czwartkowy (29 lipca) wypadek kolejowy pod Kołbaskowem. Po zderzeniu TIR-a z pociągiem wykoleiły się dwa wagony, a tory wraz z podkładami zostały uszkodzone. Ruch pociągów na trasie Szczecin Główny – Tantow został wznowiony dopiero dziś (30.07).

Jak informuje PAP, służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych zakończyły naprawdę uszkodzonego na skutek wypadku toru. Jak podało PKP PLK, konieczna była wymiana podkładów i szyn na długości ponad stu metrów. Ruch pociągów na linii Szczecin Główny – Tantow został przywrócony dziś (30 lipca) po południu. TIR, który doprowadził do wypadku zabrany został na lawetę. Wykolejone wagony pociągu zostały przeniesione na bezpieczną odległość od torów i zabezpieczone, wkrótce również zostaną zabrane lawetą. Dwa człony pociągu, które nie uległy wykolejeniu, zostały przetoczone na stację Szczecin Główny.

Bus wjechał w robotników na S11! Dwie osoby nie żyją

Przypomnijmy, wypadek pod Kołbaskowem miał miejsce w czwartek (29.07) rano. TIR wjechał pod pociąg jadący ze Szczecina do Tantow (Niemcy). Jak podaje PKP PLK, sygnalizacja na przejeździe działała prawidłowo; czerwone światło ostrzegało przed nadjeżdżającym pociągiem. Wykoleił się pierwszy człon pociągu. W wyniku wypadku nikt nie zginął i nie został ciężko ranny; siedmiu osobom udzielono pomocy medycznej na miejscu, bez konieczności hospitalizacji.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany