To był wrak!

Zatrzymali ciężarówkę do kontroli. Efekt był przerażający

2023-09-25 10:21

To miała być rutynowa kontrola. Patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał na krajowej "dziesiątce" w Szczecinie ciężarówkę należącą do polskiej firmy. Po sprawdzeniu pojazdu okazało się, że nie nadaje się on do dalszej jazdy. Wszystko z powodu licznych nieprawidłowości, w tym również takich, które mogły spowodować ogromne zagrożenie.

Przewoźnik wykonywał przewozy kurierskie ze Szczecina do Stargardu, dopuszczając się wielu nieprawidłowości. Podczas oględzin ładowni pojazdu stwierdzono przewóz towarów niebezpiecznych, które ze względu na ilość (3520 kg) wymagały oznakowania pojazdu pomarańczowymi tablicami. Samochód nie był w nie wyposażony.

To jednak nie koniec. Przewożony towar nie był również w żaden sposób zabezpieczony przed przemieszczeniem. Ponadto, kierowca nie posiadał szkolenia ADR, określającego zasady przewożenia materiałów niebezpiecznych oraz wyposażenia niezbędnego w tego rodzaju przewozie. Ponadto data ważności gaśnic upłynęła ponad 3 lata temu.

Stan techniczny pojazdu pozostawiał również wiele do życzenia. Podczas kontroli w ciągniku siodłowym stwierdzono m.in. wycieki płynów eksploatacyjnych oraz nieszczelność w układzie pneumatycznym, z kolei w naczepie opony posiadały widoczny i uszkodzony kord, a także niesprawne światła pozycyjne i cofania. Dodatkowo naczepa nie posiadała aktualnych badań technicznych.

Kierowca ciężarówki został ukarany mandatami karnymi. Zakazano mu też dalszej jazdy. Wobec przedsiębiorcy oraz osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie zostały wszczęte postępowania wyjaśniające, w sprawie ujawnionych naruszeń, zagrożonych wysokimi karami finansowymi.

Ile zarabia kierowca taksówki, tira, śmieciarki? Nie zgadniesz! A może jednak? [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
Ile zarabia kierowca śmieciarki?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Nasi Partnerzy polecają