Znana marka inwestuje w Stargardzie. Będą produkować soki

i

Autor: JESHOOTS-com / CC0 / pixabay.com Znana marka inwestuje w Stargardzie. Będą produkować soki

Powstanie nowa fabryka

Znana marka inwestuje w Stargardzie. Będą produkować soki

2022-12-09 10:12

Produkty tej firmy są znane w najdalszych zakątkach globu. To czwarta co do wielkości marka soków na świecie, która produkuje m.in. popularne owocowe napoje w saszetkach ze słomką. Grupa Capri-Sun kupiła działkę w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie i zamierza wybudować na niej fabrykę, w której znajdzie pracę ponad 100 osób.

Zakupiona przez Capri-Sun działka ma około 14 hektarów. Budowa zakładu ma rozpocząć się w przyszłym roku. Produkty ze Stargardu będą trafiały zarówno na polski rynek jak i do innych krajów Europy.

Inwestycja Capri-Sun w Stargardzie to dowód, że stworzyliśmy warunki i ofertę, która jest atrakcyjna nawet dla dużych i rozpoznawalnych, światowych marek – mówi prezydent Rafał Zając. - Zawsze podkreślam, że nowe fabryki dają następne miejsca pracy i pozytywnie wpływają na sytuację finansową miasta. W tym konkretnym przypadku to także szansa na podniesienie po raz kolejny gospodarczej atrakcyjności Stargardu.

Fabryka Capri-Sun będzie pierwszym zakładem w tej części Europy i zarazem pierwszym z branży spożywczej, który będzie działał w stargardzkim Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii.

- Pojawienie się takiego koncernu może zachęcać następne do zainteresowania się naszym miastem - dodaje prezydent Stargardu.

Firma Capri-Sun powstała w 1969 roku w Niemczech. Na przestrzeni lat zdobyła pozycję czwartej co do wielkości marki soków na świecie. Koncern współpracuje z takimi markami jak Coca-Cola i Kraft Heinz. Marka znana jest m.in. z owocowych napojów w charakterystycznych saszetkach ze słomką, które można kupić w 110 krajach na świecie.

QUIZ znasz te egzotyczne owoce i warzywa? Wystarczy, że wiesz jakiego są koloru

Pytanie 1 z 10
Okra to pokryte meszkiem warzywo koloru:
Beszamel - owoce mało znane
Nasi Partnerzy polecają