Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zamkowa wieża znowu otwarta dla zwiedzających! [CENY BILETÓW, GODZINY OTWARCIA]

2016-06-30 15:21

Wieża Dzwonów na Zamku Książąt Pomorskich po dwuletniej przerwie otwiera swoje drzwi dla szczecinian i turystów. Wszyscy chętni będą mogli podziwiać panoramę Szczecina już od piątku, 1 lipca.  

Z powodu remontu skrzydła północnego Zamku Książąt Pomorskich, przez ostatnie 2 lata wieża była zamknięta dla zwiedzających. Od piątku będzie ją można zwiedzać od wtorku do niedzieli, w godzinach 11.00-18.00. W poniedziałki wieża będzie nieczynna.

Żeby wejść na wieżę, trzeba zapłacić za bilet normalny 6 złotych, ulgowy - 4 złote. Istnieje też możliwość zakupienia biletu zbiorczego w cenie 10 złotych (normalny), 5 złotych (ulgowy), który umożliwia wejście również na taras oraz rodzinnego w cenie 18 złotych (dwie osoby dorosłe i jedno lub dwoje dzieci), który upoważnia do zwiedzania wystaw w skrzydle północnym, Galerii Gotyckiej, Sali Księcia Bogusława X, Tarasu Książęcego i Wieży Dzwonów.

Zakończony niedawno remont skrzydła północnego Zamku Książąt Pomorskich rozpoczął się w 2013 roku i kosztował 25 milionów złotych.

Przeczytaj również: To już pewne! Gala ESKA Music Awards 2016 odbędzie się w Szczecinie!