Białe święta w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Mieszkańcy Szczecina ruszyli na sanki

Zachodniopomorskie: Takich mrozów dawno nie było! Termometry wskazały poniżej minus 20 stopni!

2021-12-27 9:50

Tak niskich temperatur nie notowano w województwie zachodniopomorskim od dawna. Minionej nocy termometry wskazały kilkanaście, a nawet poniżej 20 stopni Celsjusza. Są jednak dobre wiadomości dla tych, którzy tęsknią za ociepleniem. Zbliża się odwilż.

Minus 21,6 stopni Celsjusza - to najniższa temperatura, jaką zanotowano minionej nocy w Zachodniopomorskiem - taką wartość odnotowano w Wierzchowie. W Trzcińsku termometry wskazały minus 20,4 st. C, w Szczecinku - minus 17 stopni, w Przelewicach i Resku - minus 16,5 stopnia i minus 16 stopni w Goleniowie.

Bardzo niskie temperatury mają utrzymywać się przed południem niemal w całym województwie.

Czytaj też: Rozebrali się i wskoczyli do lodowatej wody. Tak świętowały szczecińskie morsy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Silny mróz występuje w powiatach białogardzkim, choszczeńskim, drawskim, goleniowskim, gryfińskim, koszalińskim, łobeskim, myśliborskim, polickim, pyrzyckim, stargardzkim, szczecineckim, świdwińskim i wałeckim, a także w Szczecinie i Koszalinie.

Wkrótce sytuacja pogodowa w regionie ulegnie jednak dużej zmianie. W połowie tygodnia synoptycy zapowiadają znaczne ocieplenie, nawet do 10-12 stopni, co oznacza, że utrzymująca się od kilku dni pokrywa śnieżna szybko zniknie, a nowy rok powitamy już w bardziej wiosennych niż zimowych okolicznościach przyrody.

Czytaj też: Takich białych świąt nie było od lat. Szczecinianie ruszyli na sanki [ZDJĘCIA, WIDEO]

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]
Białe święta w Szczecinie. Mieszkańcy ruszyli na sanki!