Węzeł Kobylanka

i

Autor: GDDKiA Szczecin

Zachodniopomorskie: Przebudowa obwodnicy Kobylanki na finiszu. Utrudnienia na węźle

2020-10-23 12:48

W piątek zmieniła się organizacja ruchu na węźle drogowym w Kobylance. Ma to związek z remontem nawierzchni na węźle. Do najbliższego poniedziałku zostaną zamknięte łącznice na węźle, natomiast przejazd wiaduktem nad S10 z Motańca do Kobylanki będzie możliwy, wystąpią jednak utrudnienia w postaci ruchu wahadłowego.

Istniejący zjazd z S10 od strony Szczecina, na wysokości stacji paliw będzie czynny, natomiast pozostałe relacje – Kobylanka-Szczecin, Kobylanka-Stargard i Stargard-Kobylanka będą zamknięte. W przyszłym tygodniu planowane są prace związane z remontem łącznic na węźle Stargard Zachód (Lipnik), będą dotyczyły łącznic Szczecin-Stargard i Szczecin-Kobylanka.

- Kierowcy jadący od strony Szczecina będą mogli zjechać do Kobylanki istniejącym zjazdem w rejonie stacji paliw - tłumaczy Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Pozostali kierowcy będą musieli skorzystać z objazdów. Wskazywany objazd dla wszystkich pojazdów prowadzi przez węzeł Stargard Zachód. Także kierowcy jadący do Kobylanki od strony Bydgoszczy będą musieli zjechać na węźle Stargard Zachód. Również wyjazd w kierunku na Szczecin z Kobylanki dla wszystkich pojazdów będzie się odbywał węzłem Stargard Zachód.

Ruch lokalny w celu wyjazdu na Szczecin będzie mógł skorzystać z drogi wspomagającej Niedźwiedź-Zdunowo, która została wybudowana w ramach realizacji II jezdni obwodnicy Kobylanki.

Węzeł Kobylanka

i

Autor: GDDKiA Szczecin

Obwodnica Kobylanki na finiszu

W ostatnich dniach zostały zakończone roboty nawierzchniowe na remontowanej południowej jezdni obwodnicy Kobylanki.

- Wykonawca przystępuje teraz do wykonywania ostatnich robót bitumicznych związanych z tą inwestycją - dodaje Mateusz Grzeszczuk. - Roboty będą obejmowały wymianę nawierzchni na łącznicach węzłów Kobylanka i Stargard Zachód, które zostały wykonane przy budowie I jezdni obwodnicy Kobylanki.

Oddanie do ruchu obwodnicy Kobylanki jako już drogi dwujezdniowej planowane jest przed końcem tego roku.

Przypiął się kajdankami do kierownicy i wjechał do Odry. Wypadek w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany