Zachodniopomorskie: Bon turystyczny HITEM lata. Turyści zostawili mnóstwo pieniędzy

2020-12-14 10:12 Piotr Domin
Mielno
Autor: DOMIN Mielno

W Zachodniopomorskiem płatności bonem turystycznym przekroczyły 42 mln złotych. To drugi wynik w kraju po województwie pomorskim, gdzie podmioty turystyczne za pośrednictwem bonu otrzymały ponad 48 mln złotych. W całej Polsce kwota tych transakcji wyniosła przeszło 236 ml złotych.

Pieniądze trafiły do 486 podmiotów na Zachodnim Pomorzu, a w całym kraju do ponad 5,6 tys. podmiotów turystycznych.

Na niemal 165 tys. bonów turystycznych, które przygotowano w Zachodniopomorskiem, rodzice wykorzystali ponad 40 tys. z nich. Przysługują one w naszym województwie na 66 tys. dzieci uprawnionych do świadczenia wychowawczego lub dodatku wychowawczego Rodzina 500+.

Szczecin gotowy na Boże Narodzenie. Iluminacje rozświetliły miasto

Na każde dziecko jest jeden bon w wysokości 500 złotych. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przewidziany jest dodatkowy bon, w tej samej wysokości. Za jego pomocą można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon turystyczny jest ważny do 31 marca 2022 r.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE