Kierowca

i

Autor: Michał Jarmoluk / CC0 / pixabay.com

Zachodniopomorskie: Mógł dostać niewielki mandat, a narobił sobie SPORYCH kłopotów

2020-12-15 7:39

Gdyby zatrzymał się do kontroli drogowej, najprawdopodobniej cała sprawa zakończyłaby się kilkudziesięciozłotowym mandatem. Teraz 20-letniego kierowcę czekają o wiele poważniejsze konsekwencje. Może nawet trafić za kratki.

Do zdarzenia doszło we wrześniu na drodze wojewódzkiej nr 107 między Kamieniem Pomorskim i Dobropolem. Policjanci próbowali zatrzymać seata kierowanego przed 20-latka. Ten jednak, pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wydanych przez funkcjonariuszy, kontynuował jazdę. Policjanci ruszyli w pościg.

Czytaj też: Szczecin: Rzuciła się z BUTELKĄ na inne kobiety. Mieszkańcy pomogli odnaleźć napastniczkę

Ostatecznie kierujący został zatrzymany. Powód jego ucieczki okazał się dość błahy.

- Przeprowadzona kontrola wykazała, że podejrzany kierując pojazdem był trzeźwy, a do kontroli nie zatrzymał się, albowiem nie miał przy sobie dokumentu prawa jazdy - informuje prok. Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie.

Teraz 20-latka czekają poważne konsekwencje. Zamiast za brak dokumentu prawa jazdy, za który do niedawna groził mandat w wysokości kilkudziesięciu złotych, młody kierowca odpowie przed sądem za ucieczkę przed policją. Grozi mu za to od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia.

Sonda
Czy kary dla piratów drogowych powinny być bardziej surowe?
Naga kobieta na ulicach Świnoujścia

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce na swiecsie.se.pl