Zabezpieczają elewację Floating Areny

i

Autor: UM Szczecin Trwa zabezpieczanie uszkodzonej elewacji pływalni

Zabezpieczają elewację Floating Areny. Największy basen w Szczecinie wciąż zamknięty

2022-01-28 14:54

To już prawie dwa miesiące, odkąd największy basen w Szczecinie jest zamknięty dla odwiedzających. Właśnie rozpoczęły się prace budowlane, które mają doprowadzić do ponownego otwarcia Floating Areny. W ciągu kilkunastu dni, po wewnętrznej stronie elewacji obiektu zostanie wykonane tymczasowe zabezpieczenie przeszklonej fasady.

- To doraźne działania, które mają zagwarantować bezpieczne warunki osobom korzystającym z pływalni - mówi Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta. - Tylko po uzyskaniu pozytywnej opinii od fachowców i rzeczoznawców budowlanych Floating Arena zostanie ponownie udostępniona użytkownikom.

Konkretny termin otwarcia basenu nie jest jednak jeszcze znany.

Czytaj też: Szczeciński Dom Sportu doczeka się wersji 2.0. Miasto przyspiesza prace [WIZUALIZACJE]

Przypomnijmy, 2 grudnia mocne porywy wiatru uszkodziły fragmenty blaszanych elementów krawędzi dachu Floating Areny, co w konsekwencji doprowadziło do poluzowania przeszkolonych pionowych elementów elewacji. Narożny fragment ściany zachodniej o powierzchni około 10 metrów kwadratowych uległ zniszczeniu. Do końca lutego rzeczoznawca budowlany ma przygotować ekspertyzę, na podstawie której zostaną podjęte decyzje dotyczące docelowego zabezpieczenia uszkodzeń.

Czytaj też: "Labirynt" bez wyjścia. Radni piszą interpelacje, a fontanna w centrum Szczecina niszczeje [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy w Szczecinie powinno powstać więcej basenów pływackich?
Co dalej z "małym" basenem Szczecińskiego Domu Sportu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany