Szczeciński Dom Sportu doczeka się wersji 2.0. Miasto przyspiesza prace [WIZUALIZACJE]

2022-01-25 13:49
Szczeciński Dom Sportu doczeka się wersji 2.0. Miasto przyspiesza prace
Autor: UM Szczecin Tak ma wyglądać nowy SDS

Wiadomo już, że po katastrofie budowlanej, do której doszło w listopadzie 2021 roku, basen Szczecińskiego Domu Sportu nie zostanie już odbudowany. Zarówno wysłużoną pływalnię, jak i halę sportową ma zastąpić nowy obiekt. Miasto przyspiesza prace nad realizacją inwestycji, która była wcześniej planowana, jednak z różnych względów, była odkładana w czasie.

Nowoczesna pływalnia i hala sportowa z widownią o pojemności półtora tysiąca miejsc powstanie w miejscu starej części kompleksu SDS. Jak informują przedstawiciele magistratu, miasto wkrótce złoży wniosek o dofinansowanie tego zadania w ramach Programu Inwestycji Strategicznych.

- Wstępna dokumentacja dot. tego obiektu, czyli Program Funkcjonalno-Użytkowy, jest gotowa od końca 2018 roku - informuje Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta. - Początkowo plan zakładał realizację inwestycji po zakończeniu budowy Stadionu Miejskiego i Aquaparku. Jednak z uwagi na katastrofę budowlaną, która miała miejsce na basenie 25 m na początku listopada ubiegłego roku, Prezydent Szczecna zadecydował o przyspieszeniu budowy nowego kompleksu.

Czytaj też: Co dalej z basenem Szczecińskiego Domu Sportu? Jest decyzja po katastrofie budowlanej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Inwestycja ma być realizowana w formule podobnej do tej ze Stadionu Miejskiego, czyli „zaprojektuj i wybuduj”. Przyszły wykonawca będzie zatem odpowiedzialny za przygotowanie pełnej dokumentacji na podstawie istniejącego PFU, uzyskanie niezbędnych pozwoleń, rozbiórkę wysłużonych obiektów oraz budowę pływalni i hali sportowej.

SDS 2.0 - co się tam znajdzie?

Na nowym basenie znajdzie się 8 torów o długości 25 metrów. Hala sportowa zostanie dostosowana do współczesnych wymogów licencyjnych, będzie zatem nieco wyższa i większa niż dotychczas istniejąca, a obok boiska powstają trybuny o pojemności 1,5 tysiąca miejsc. W budynku będzie także hala bokserska, a także zaplecze szatniowo-socjalne, korytarze i windy.

Ile to będzie kosztować?

Koszt inwestycji szacuje się na 88,8 mln zł. Szczecin będzie starać się o maksymalne dostępne dofinansowanie, czyli 65 mln zł. Nadzór nad inwestycją będzie sprawować spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

Czytaj też: Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Dlaczego runął fragment budynku?

Sonda
Czy w Szczecinie powinno powstać więcej basenów pływackich?
Co dalej z "małym" basenem Szczecińskiego Domu Sportu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE