Mają sporo na sumieniu

Za to ludzie nienawidzą rowerzystów. Za te przewinienia grożą srogie mandaty!

2022-12-11 3:30

Na polskich drogach panuje odwieczna "wojna" między kierowcami, rowerzystami i pieszymi. Każda z tych grup ma niezliczone ilości zarzutów pod adresem pozostałych. Jednocześnie zarówno ci, którzy przemieszczają się samochodami, jednośladami lub na własnych nogach, popełniają wiele karygodnych błędów. Dziś sprawdzimy, jakie "grzechy" najczęściej popełniają rowerzyści.

Rowerzyści uważają się za najbardziej pokrzywdzoną grupę na drogach. Ciągle żalą się, że padają ofiarą ataków kierowców czy pieszych czy na nieodpowiednie warunki do jazdy. Sami jednak nie są bez winy. Pod adresem cyklistów padają często poważne oskarżenia dotyczące przestrzegania przepisów czy kultury jazdy. Jakie "grzechy" popełniają najczęściej rowerzyści, zdaniem innych uczestników ruchu drogowego? Stworzyliśmy małe zestawienie i wybraliśmy siedem "grzechów głównych" polskich użytkowników jednośladów. Znajdziecie je w poniższej galerii.

Oczywiście nie wszyscy rowerzyści są źli. Wielu z nich jeździ przepisowo i przestrzega wszelkich norm współżycia społecznego. Niestety ta część, która nie potrafi się dostosować, buduje negatywny obraz. Dlatego w tym przypadku ważna jest edukacja, a także eliminowanie "czarnych owiec" przez odpowiednie karanie tych, którzy popełniają najcięższe wykroczenia.

Żeby nie było tak, że narzekamy tylko na rowerzystów, tutaj znajdziecie zestawienie najgorszych cech polskich kierowców.

Sonda
Czy rowerzyści jeżdżą bezpiecznie?
Jak "zarobić" na przejażdżce Szczecińskim Rowerem Miejskim?