Wzięli wędki i poszli łowić. Wcale nie chodziło im o ryby. Zdradził ich jeden szczegół

i

Autor: Ben_Keerckx / CC0 / pixabay.com

Jak w "Gangu Olsena"!

Wzięli wędki i poszli łowić. Wcale nie chodziło im o ryby. Zdradził ich jeden szczegół

2023-01-04 8:51

Wszystko miało wskazywać, że idą na ryby. Wzięli wędki i poszli łowić. Nie dotarli jednak na brzeg żadnego akwenu lecz... na plac budowy, skąd próbowali zabrać znajdujące się tam kable elektryczne. Misterny plan okazał się jednak niewypałem i bardziej przypominał sceny z filmu o "gangu Olsena" niż zaplanowane przestępstwo. Trzej młodzieńcy szybko wpadli w rece stróżów prawa.

Do zdarzenia doszło w noworoczny poranek. Na trop "gangu" wpadli policjanci wydziału dw. Przestępczością Gospodarczą i Referatu Wywiadowców szczecińskiej komendy. Na terenie jednego z placów budowy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy próbowali zabrać stamtąd kable elektryczne.

Tłumaczyli, że idą na ryby

Zaskoczeni młodzieńcy udawali przed policjantami, że nie wiedzą o co chodzi. Ponadto tłumaczyli, że właśnie idą na ryby, o czym miały świadczyć wędki, które mieli ze sobą. Zdradził ich jednak drobny szczegół. Mianowicie wędki nie posiadały haczyków, wiec ciężko byłoby złowić nimi cokolwiek. Próba zbudowania alibi spaliła na panewce dzięki spostrzegawczości policjantów, którzy nie dali wiary pokrętnym tłumaczeniom zatrzymanych mężczyzn.

Cała trójka "wędkarzy" spędziła noc w policyjnej izbie zatrzymań. To jednak dopiero początek ich kłopotów. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to:
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany