"Nieprzepisowy" orzeł na godle miał białą koronę, dziób i szpony, tymczasem Ustawa o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych mówi jasno: powinny być złote. Dodatkowo godło zasłoniło tablicę pamiątkową poświęconą papieżowi Janowi Pawłowi II, który jest honorowym obywatelem Kamienia Pomorskiego.
"Wysublimowana instalacja plastyczna" i "propedegnacja deglomeratywna"
Do urzędu gminy zaczęły więc napływać pytania od mieszkańców i przedstawicieli mediów. Redakcja portalu ikamien.pl otrzymała odpowiedź o następującej, dość zaskakującej treści:
"Niekonwencjonalny wizerunek orła u podstaw ratusza był wysublimowaną instalacją plastyczną, która aczkolwiek abstrahuje od altruistycznych sofizmatów i metafizycznego pietyzmu, to w konkluzji artysta był w swej wizji sugestywny, co zapewne jest w stanie udowodnić empirycznie. Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji" - czytamy w piśmie adresowanym do redakcji portalu, podpisanym przez panią sekretarz gminy Kamień Pomorski, Annę Stanaszek-Kaczor.
Przeczytaj również: Black Friday 2017: Czarny Piątek w Szczecinie. Gdzie wybrać się na zakupy? [WYPRZEDAŻE, PROMOCJE]
Odnośnie przesłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej papieżowi Janowi Pawłowi II, pani sekretarz tłumaczy następująco:
"Przedostatnim ogniwem tego łańcucha myśli artystycznej było przysłonięcie pamiątkowej tablicy, by ostatnim jego elementem stał się nacechowany artyzmem finezyjny paradoks."
"Protest" pani sekretarz
Skąd taki popis językowej ekwilibrystyki? Okazuje się, że pani sekretarz postanowiła w ten sposób "zaprotestować" przeciwko stale napływającym do urzędu prośbom o dostęp do informacji publicznej, uznając, że "blokują" one pracę urzędu... i zapominając jednocześnie o obowiązującej ustawie z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.
Więcej w materiale NOWA TV 24 Godziny: