Wyjątkowo ciepły weekend. Na Pomorzu Zachodnim padł rekord temperatury!

i

Autor: 422737 / CC0 / pixabay.com, Pixabay / CC0 / pexels.com Wyjątkowo ciepły weekend. Na Pomorzu Zachodnim padł rekord temperatury!

Upały nie odpuszczają!

Wyjątkowo ciepły wrześniowy weekend. W tym mieście padł rekord temperatury!

2023-09-11 8:01

To był wyjątkowo ciepły - jak na wrzesień i prawdopodobnie już ostatni taki upalny weekend w tym roku. W niedzielę, 10 września rekord temperatury padł na Pomorzu Zachodnim. Takie wartości na termometrze to zdecydowana rzadkość!

Jak poinformował na Twitterze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w niedzielę, o godz. 17:20 w Trzcińsku-Zdroju (woj. zachodniopomorskie) zanotowano temperaturę powietrza 31,5 stopnia Celsjusza. Było to najcieplejsze miejsce w Polsce.

Z kolei najchłodniejszym miastem w Polsce (chociaż trudno w tym przypadku mówić o prawdziwym chłodzie), była w niedzielę Ustka (woj. pomorskie). Termometry wskazały tam 21,6 stopnia Celsjusza.

Przed nami jeszcze kilka dni z wysokimi temperaturami. W poniedziałek będzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe, lokalnie umiarkowane. Termometry wskażą od 26 stopni na wschodzie do 29 stopni na zachodzie i w centrum kraju. Nad morzem i w dolinach karpackich od 23 do 26 stopni. Wiatr na ogół słaby, zmienny, z przewagą kierunków południowych. Warto więc wykorzystać ostatnie chwile lata, by wypocząć na łonie natury lub wybrać się na plażę.

Jak zapowiadają synoptycy, ochłodzenia możemy spodziewać się pod koniec tygodnia, gdy temperatury spadną w niektórych regionach nawet o 10 stopni.

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany