Wycieczka z przeszkodami. Autokar z turystami ze Szczecina nie nadawał się do jazdy

i

Autor: mat. policji Wycieczka z przeszkodami. Autokar z turystami ze Szczecina nie nadawał się do jazdy

Policjanci skontrolowali autokar

Wycieczka z przeszkodami. Autokar z turystami ze Szczecina nie nadawał się do jazdy

2022-08-09 8:24

Mieli pojechać za granicę, musieli się przesiąść. Okazało się, że autokar, którymi 84 turystów miało pojechać na wakacje, był niesprawny. Dalszą jazdę uniemożliwili mu policjanci ze szczecińskiej drogówki.

Tragiczne wydarzenia w Chorwacji, gdzie rozbił się polski autokar wiozący pielgrzymów do Medjugorie, sprawiły, że ostatnio częściej mówi się o bezpieczeństwie podróżujących tym środkiem transportu. Policjanci ze szczecińskiej drogówki, każdego dnia kontrolują autokary przewożące turystów na wakacyjny wypoczynek, by zapewnić im bezpieczną podróż. Kontrole odbywają się na ulicy Sambora.

Czytaj też: Robili to na oczach zgorszonych plażowiczów! "Nieobyczajne wybryki" na jachcie w Świnoujściu

W minioną niedzielę, w trakcie jednej z takich kontroli autobusu wyjeżdżającego z urlopowiczami na letni wypoczynek za granicę, funkcjonariusze ujawnili nieprawidłowości w postaci pęknięcia szyby czołowej. Policjanci zostali wezwani na miejsce przed odjazdem autokaru w związku z wątpliwościami co do stanu technicznego pojazdu. W wyniku ujawnionych nieprawidłowości kierującemu zakazano dalszej jazdy potwierdzeniem w protokole z kontroli, ponadto został on ukarany mandatami karnymi także za brak zagranicznego dowodu rejestracyjnego. 84 pasażerów musiało przesiąść się do innego autokaru, który został zapewniony przez przewoźnika.

Policjanci przypominają, że "bezpieczny autobus" to prawidłowy stan techniczny pojazdu oraz odpowiednie zaplanowanie podróży, sprawdzenie dokumentów przewozowych przed wyjazdem, właściwe rozmieszczenie i zabezpieczenie bagażu, tak aby nie ograniczał widoczności i w razie hamowania nie spadł nam na głowę. Funkcjonariusze podkreślają, że najważniejszym czynnikiem zawsze jest trzeźwy i wypoczęty kierowca.

Czytaj też: Kierowcy dali skandaliczny popis na drodze S6. Zajmie się nimi policja

Sonda
Często korzystasz z transportu autokarem?
Wnętrze autokaru to miazga. Tak wygląda wrak autobusu po wypadku w Chorwacji
Nasi Partnerzy polecają