Samobójstwo, lina, sznur

i

Autor: mjtrimble / CC0 / pixabay.com

Próba samobójcza pod Pyrzycami. Wszedł na drzewo, na szyi miał zaciśnięty sznur. Dramatyczne sceny

2021-03-30 8:00

Niewiele brakowało, by w niewielkiej miejscowości pod Pyrzycami doszło do prawdziwego nieszczęścia. Mężczyzna, który prawdopodobnie był już na skraju swojej wytrzymałości psychicznej, zdecydował się na desperacki krok - próbę samobójczą. Desperat wszedł na drzewo, na szyi miał sznur i groził, że skoczy. Pomoc wezwała przerażona siostra mężczyzny.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, 25 marca w jednej z małych miejscowości pod Pyrzycami (woj. zachodniopomorskie). Późnym popołudniem oficer dyżurny pyrzyckiej jednostki został zaalarmowany przez zdenerwowaną kobietę, że jej brat zamierza odebrać sobie życie. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol policji oraz straż pożarną i pogotowie.

Okazało się, że desperat wszedł na drzewo z przewieszonym sznurem na szyi. Na widok przybyłych służb wykrzykiwał, by nikt się nie zbliżał, bo skoczy i popełni samobójstwo.

Zobacz też: Najpierw lał się alkohol, później polała się KREW. Dramatyczny finał libacji w Stargardzie

Na miejsce przybiegł również policjant pyrzyckiej jednostki, mieszkający w pobliżu miejsca, gdzie doszło do dramatycznych scen. Z uwagi na sąsiedztwo, funkcjonariuszowi udało się nawiązał nić porozumienia ze zdesperowanym mężczyzną. Spokój, empatia i umiejętność kontrolowania emocji spowodowały, że po dłuższych namowach udało mu się odwieść desperata od próby odebrania sobie życia i nakłonienia go do zejścia z drzewa.

Ratownicy medyczni udzielili zdesperowanemu mężczyźnie niezbędnej pomocy, a następnie przekazali go pod opiekę lekarzy.

Zobacz też: Brutalny atak pod Pyrzycami. Wpadł do mieszkania i zadawał ciosy maczetą!

Niebezpieczny pustostan straszy w centrum Szczecina