Pierwsze krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Na Jasnych Błoniach zakwitły już pierwsze krokusy

Wiosna zbliża się do Szczecina? Na Jasnych Błoniach zakwitły pierwsze krokusy! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-02-05 18:32

Zazwyczaj pojawiają się dopiero na przełomie lutego i marca, zapowiadając nadejście wiosny. Jednak w tym roku dały o sobie znać dużo wcześniej, bo już w pierwszych dniach lutego. Mowa o krokusach, które każdego roku tworzą przepiękne fioletowe dywany na Jasnych Błoniach. Czy to znak, że wiosna dotrze do Szczecina już niebawem?

Jasne Błonia to jedno z najpiękniejszych miejsc w Szczecinie. Zielone tereny położone w centrum miasta są ulubionym miejscem spacerów. Słyną między innymi z pięknych alei platanowych i krokusów, które zakwitają w tym miejscu każdej wiosny, tworząc wyjątkowe kwiatowe dywany. To właśnie tutaj znajdują się bowiem największe i najpiękniejsze pola krokusów w tej części Polski, które budzą ogromny zachwyt nie tylko u szczecinian.

Czytaj też: Były "schody grozy", jest "poręcz absurdu". Szczeciński radny reaguje

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

Właśnie pojawiły się pierwsze, na razie nieliczne okazy (zobacz zdjęcia!). W tym roku krokusy zakwitły zdecydowanie wcześniej niż w ubiegłym roku, gdy zima była wyjątkowo długa i śnieżna. Zazwyczaj krokusy kwitną na przełomie lutego i marca, jednak gdy zimy są łagodne, co zdarzało się w ostatnich latach, można je zobaczyć zdecydowanie wcześniej.

Na ogromne fioletowo-żółto-białe kwiatowe dywany musimy jednak poczekać jeszcze kilka tygodni. Krokusowe pola to jeden z ulubionych widoków miłośników fotografii. Warto jednak pamiętać, że podczas uwieczniania krokusów na zdjęciach, nie wolno ich deptać. Za niszczenie zieleni grożą bowiem wysokie kary, a podczas "sezonu krokusowego" patrole straży miejskiej są obecne na Jasnych Błoniach zdecydowanie częściej.

Czytaj też: "Labirynt" bez wyjścia. Radni piszą interpelacje, a fontanna w centrum Szczecina niszczeje [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy krokusy są symbolem Szczecina?
Na Jasnych Błoniach w Szczecinie zakwitły pierwsze krokusy